Widać było, że treningi podczas zgrupowania w Arłamowie weszły nam w nogi i nasza gra w meczu z Holandią na grząskiej murawie nie wyglądała tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Teraz mamy dwa dni wolnego, podczas których musimy maksymalnie wypocząć - stwierdził Piotr Zieliński.

Kadrowicze Adama Nawałki muszą pojawić się w Hotelu Stary w Krakowie w sobotę do godziny 16 i jeszcze tego samego dnia będą ćwiczyć na stadionie Wisły. W niedzielę na tym obiekcie zaplanowano zarówno konferencje prasowe jak i oficjalne treningi reprezentacji Litwy i Polski, natomiast w poniedziałek o 18 rozpocznie się mecz obu drużyn.

Litwą jest słabszym rywalem od Holandii. Na pewno w tym spotkaniu będziemy mieli za zadanie przećwiczyć wiele wariantów, na czele z atakiem pozycyjnym - przyznał Kamil Grosicki.

Niewykluczone, że w poniedziałek na boisku pojawią się Grzegorz Krychowiak i Jakub Wawrzyniak, których kontuzje wykluczyły z gry w meczu z Holandią. Przeciwko „Oranje” nie mieli także okazji zaprezentować swoich umiejętności Bartosz Salamon i Filip Starzyński oraz obaj golkiperzy, Artur Boruc i Łukasz Fabiański.

Po poniedziałkowej konfrontacji rozstrzygnie się również jedna z kluczowych kwestii – wtedy dowiemy się, kto 12 czerwca w Nicei stanie między słupkami reprezentacji Polski w inauguracyjnym spotkaniu na Euro przeciwko Irlandii Północnej.

Ustalenia z zawodnikami są takie, że bramkarza numer jeden podam właśnie po meczu z Litwą. Przekazałem to im pierwszego dnia zgrupowania w Arłamowie i tego się trzymamy - przypomniał selekcjoner.

7 czerwca rano biało-czerwoni odlecą z podkrakowskich Balic do swojej francuskiej bazy w La Baule.

Euro 2016 rozpocznie się 10 czerwca. Podopieczni Nawałki pierwszy mecz w grupie C rozegrają 12 czerwca - z Irlandią Północną w Nicei. Cztery dni później zmierzą się z Niemcami w Saint-Denis, a 21 czerwca spotkają się z Ukrainą w Marsylii.