Gospodarze wygrali z Węgrami w sposób przekonujący. Byli lepszym zespołem przez zdecydowaną większość spotkania i uspokoili swoich kibiców po niespodziewanej porażce ze Słowacją 1:3 sześć dni temu w Augsburgu.

W 68. minucie na boisku pojawił się Bastian Schweinsteiger, który rozegrał pierwszy oficjalny mecz od marca. Przez 76 dni zmagał się z kontuzją kolana. Był to jego 115. występ w reprezentacji. Na kilka minut z ławki rezerwowych wszedł również Lukas Podolski.

Okres próbny się dla nas skończył. Teraz chcemy pokazać, że jesteśmy gotowi - mówił przed meczem selekcjoner Joachim Loew.

W zespole gości wystąpili znani z boisk polskiej ekstraklasy Gergo Lovrencsics i Tamas Kadar (obaj Lech Poznań), a także Richard Guzmics (Wisła Kraków). Napastnik Legii Warszawa Nemanja Nikolic był rezerwowym.

Niemcy zmierzą się z Polską 16 czerwca na Stade de France w podparyskim Saint-Denis. Poza tym rywalizować będą także z Irlandią Północną i Ukrainą.

Z kolei Węgrzy trafili do grupy F z Austrią, Islandią i Portugalią.

Niemcy - Węgry 2:0 (1:0)
Bramki: Adam Lang (39-samob.), Thomas Mueller (63)
Skład Niemców: Manuel Neuer - Benedikt Hoewedes, Jerome Boateng, Antonio Ruediger, Jonas Hector (46. Emre Can) - Sami Khedira (46. Mario Gomez), Toni Kroos (68. Bastian Schweinsteiger) - Thomas Mueller (69. Leroy Sane), Mesut Oezil, Julian Draxler (60. Andre Schuerrle) - Mario Goetze (79. Lukas Podolski).