Piłkarze Joachima Loewa swoją podróż rozpoczęli od wizyty w centrali Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB). Podczas krótkiego spotkania głos zabrali m.in trzej uczestnicy poprzednich mistrzostw Europy: Sami Khedira, Benedikt Hoewedes i Mario Gomez, jak również debiutujący na wielkiej imprezie 20-letni Leroy Sane.

Następnie zespół udał się na frankfurckie lotnisko, gdzie czekał na nich specjalnie przygotowany i udekorowany w niemieckie barwy samolot Lufthansy. Na kadłubie maszyny wypisane zostały imiona i nazwiska 300 kibiców reprezentacji, którzy zostali wylosowani spośród 65 tysięcy zgłoszonych osób.

Po niewiele ponad godzinnym locie zawodnicy wylądowali w Chambery. Stamtąd autobusem przejechali do swojego ośrodka znajdującego się w leżącym nad Jeziorem Genewskim Evian-les-Bains.

Niemcy zagrają w mistrzostwach Europy w grupie C. Pierwszy mecz rozegrają 12 czerwca z reprezentacją Ukrainy na stadionie w Lille. 4 dni później zmierzą się z Polską na Stade de France, a 21 czerwca spotkają się z Irlandią Północną w Paryżu.