W komunikacie Europejska Unia Piłkarska podała, że "wejściówki" dostępne są na 17 spotkań grupowych i jeden ćwierćfinał zaplanowany na 26 czerwca w Tuluzie (pomiędzy zwycięzcą grupy F i drugim zespołem E).

UEFA nie określiła dokładnie liczbowo wolnych biletów, lecz kolorami. Zielony oznacza ponad 500, żółty - od 250 do 500, a czerwony - poniżej 250. W przypadku spotkania Polska - Ukraina chodzi o "środkowy" przedział i pulę z kategorii pierwszej, czyli najdroższych kart wstępu.

Nie ma już biletów na dwa pozostałe występy biało-czerwonych w grupie C - 12 czerwca w Nicei z Irlandią Północną i 16 czerwca w Saint-Denis z mistrzami świata Niemcami.

UEFA wyjaśniła, że bilety, które pojawiają się w ostatniej fazie sprzedaży, pochodzą z kilku różnych źródeł, m.in. po zatwierdzeniu ostatecznego rozdziału miejsc na każdym z dziesięciu stadionów Euro 2016.

Fani mogą nabyć jeszcze bilety np. na piątkową inaugurację turnieju Francja - Rumunia, spotkanie broniących tytułu Hiszpanów z Czechami (13 czerwca) oraz Niemców z Ukrainą (12 czerwca) i Irlandii Płn. z Ukrainą (16 czerwca).