Mecz biało-czerwonych z mistrzami świata był bardzo wyrównany i choć z punktu mogą być zadowolone obie drużyny, to bliżej sukcesu byli podopieczni trenera Adama Nawałki.

W 22. sekundzie drugiej połowy najlepszą okazję zmarnował Arkadiusz Milik. Zdobywca jedynego gola w zwycięskim spotkaniu z Irlandią Północna nie trafił w piłkę głową po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Później napastnik Ajaksu Amsterdam jeszcze raz znalazł się w dogodnej sytuacji, ale nie trafił... w piłkę.

W bramce Polaków dobrze spisał się Łukasz Fabiański, który udanie zastąpił kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego. Na wysokie noty zasłużył też cały blok defensywny oraz Grzegorz Krychowiak brylujący w środku pola.

W "polskiej" grupie C odbył się wcześniej mecz Ukraina - Irlandia Północna. W Lyonie, w strugach deszczu i przy opadach gradu, co zmusiło sędziego do przerwania na kilka minut gry w drugiej połowie, dość niespodziewanie zwyciężyli Wyspiarze 2:0. Gole zdobyli Gareth McAuley w 49. minucie i Niall McGinn w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Irlandczycy włączyli się do walki o awans, a Ukraińcy po drugiej porażce są pierwszym zespołem w turnieju, który stracił szanse na miejsce w 1/8 finału.

Po dwóch seriach meczów w tabeli prowadzą Niemcy przed Polską - po cztery punkty. Irlandczycy mają trzy, a Ukraina - zero. W ostatniej serii, we wtorek, biało-czerwoni zagrają z Ukrainą i zwycięstwo bądź remis zapewni jej co najmniej drugie miejsce. Jeśli Niemcy nie przegrają z Irlandią Płn., to zespołowi Nawałki nawet porażka nie odbierze drugiej pozycji. Gdyby tak się stało, rywalem w 1/8 finału będzie druga ekipa grupy A - prawdopodobnie Szwajcaria lub Rumunia.

Niemcy - Polska 0:0

Relacja zakończona

2016-06-17 00:05:12
2016-06-16 23:29:05
Robert Lewandowski po meczu: Cieszymy się z tego punktu, z mistrzami świata zawsze jest fajnie zremisować
2016-06-16 23:16:21
2016-06-16 23:10:09
Wygląda na to, że Russell Crowe kibicował Polakom :)
2016-06-16 23:08:32
Boris Becker uważa, że remis jest sprawiedliwy, bo drużyny były sobie równe
2016-06-16 23:06:29
2016-06-16 22:52:01
Koniec meczu. 0:0. Brawo Polacy! Brawo Nawałka! Jesteśmy bardzo blisko awansu Fot. FILIP SINGER, PAP/EPA
2016-06-16 22:48:09
Sędzia doliczył trzy minuty. Fot. SRDJAN SUKI, PAP/EPA
2016-06-16 22:46:12
Minuta do końca regulaminowego czasu gry. To jaki będzie wynik?
2016-06-16 22:45:26
87 minuta - Peszko zmienia Grosickiego. Fot. SRDJAN SUKI, PAP/EPA
2016-06-16 22:43:03
Pazdan rozgrywa kapitalny mecz. To cichy bohater naszej drużyny. Znów jego interwencja wyjaśnia sytuacje przed bramką Fabiańskiego. Fot. GEORGI LICOVSKI, PAP/EPA
2016-06-16 22:41:22
85 minuta - ten mecz kosztuje nas dużo sił. Jeszcze trochę, Polacy jeszcze trochę! Fot. CHRISTOPHE PETIT TESSON, PAP/EPA
2016-06-16 22:38:20
80 minuta - Kapustka wchodzi za Błaszczykowskiego. Fot. GEORGI LICOVSKI, PAP/EPA
2016-06-16 22:33:43
76 minuta - pierwsza zmiana w naszym zespole. Mączyńskiego zstępuje Jodłowiec. Fot. SRDJAN SUKI, PAP/EPA
2016-06-16 22:27:30
Po chwili przed stratą gola ratuje nas Fabiański. Fot. SRDJAN SUKI, PAP/EPA
2016-06-16 22:26:44
Milik marnuje kolejną dobra okazje. Polak nie trafia w piłkę. Fot. FILIP SINGER, PAP/EPA
2016-06-16 22:25:20
67 minuta - żółta kartka dla Boatenga po faulu na Miliku. Fot. CHRISTOPHE PETIT TESSON, PAP/EPA
2016-06-16 22:20:18
Jest i ona!
2016-06-16 22:17:46
59 minuta - Lewandowski marnuje doskonałą okazję. Polak zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany. Fot. ABEDIN TAHERKENAREH, PAP/EPA
2016-06-16 22:12:32
55 minuta - żółta kartka dla Grosickiego. Polak faulem przerwał kontrę rywali. Fot. FILIP SINGER, PAP/EPA
2016-06-16 22:11:26
Krychowiak traci dziś sporo piłek w środku pola. Fot. SRDJAN SUKI, PAP/EPA
2016-06-16 22:10:07
Na trybunach nie ma prezydenta Andrzeja Dudy. Jest za to minister spraw zagranicznych, Witold Waszczykowski. Fot. ABEDINTAHERKENAREH, PAP/EPA
2016-06-16 22:06:31
Pierwsza akcja po przerwie i Milik marnuje doskonałą okazję. To powinno być 1:0 dla Polski. Fot. CHRISTOPHE PETIT TESSON, PAP/EPA
2016-06-16 22:03:21
Zaczynamy druga połowę. Oba zespoły bez zmian w składach. Fot. GEORGI LICOVSKI, PAP/EPA
2016-06-16 21:56:50
Lewandowski w pierwszej połowie biegał i walczył za dwóch.
2016-06-16 21:51:18
Wielu obawiało się o postawę Pazdana w meczu z Niemcami. Na razie obrońca Legii Warszawa jest nie do przejścia. Fot. FILIP SINGER, PAP/EPA
2016-06-16 21:48:41
Do przerwy 0:0.
2016-06-16 21:47:57
44 minuta - żółta kartka dla Mączyńskiego.
2016-06-16 21:44:19
Końcówka pierwszej połowy pod dyktando Niemców. Mamy kłopoty z utrzymaniem się przy piłce i rozegraniem akcji. Fot. SRDJAN SUKI, PAP/EPA
2016-06-16 21:36:44
34 minuta - żółta kartka dla Oezila.
2016-06-16 21:35:55
Glik gra z wielkim poświęceniem.
2016-06-16 21:32:19
Lewandowski i Boateng toczą zacięte boje.
2016-06-16 21:30:26
30 minuta - coraz częściej do głosu dochodzą Polacy. Rozkręcamy się z minuty na minutę. Fot. SRDJAN SUKI, PAP/EPA
2016-06-16 21:24:04
20 minuta. - teraz groźnie było pod bramką rywali. Najpierw strzelał Lewandowski, a po chwili Milik. Oba uderzenia jednak zablokowane przez obrońców. Fot. CHRISTOPHE PETIT TESSON, PAP/EPA
2016-06-16 21:17:45
Jakie teraz są Wasze typy?
2016-06-16 21:16:57
15 minut za nami W natarciu Niemcy. Polacy czają się do kontry. Fot. CHRISTOPHE PETIT TESSON, PAP/EPA
2016-06-16 21:12:33
Pamiątkowe foto.
2016-06-16 21:11:53
Ciekawe komu kibicuje maskotka Euro 2016?
2016-06-16 21:08:20
Czy któryś z Polaków gra w czarnych korkach?
2016-06-16 21:05:01
Pierwsza okazja dla Niemców. Goetze uderza głową, ale piłka przelatuje nad poprzeczką.
2016-06-16 21:04:19
Khedira już w 3. minucie ukarany żółtą kartką za faul na Miliku.
2016-06-16 20:53:24
Sebastian Vettel i Agnieszka Radwańska mają przesłanie dla piłkarzy.
2016-06-16 20:39:22
A oto Niemcy.
2016-06-16 20:38:42
Prezentacja składu Polaków.
2016-06-16 20:27:34
Obie ekipy już na rozgrzewce. Za 30 minut pierwszy gwizdek.
2016-06-16 20:25:52
Na trybunach fiesta.
2016-06-16 20:21:15
Nasi bramkarze już na rozgrzewce.
2016-06-16 20:10:43
Między polskimi i niemieckimi kibicami nie ma wrogich stosunków.
2016-06-16 19:54:42
Niemcy mecz z Polską zaczną w takim składzie.
2016-06-16 19:54:05
Irlandczycy strzelili drugiego gola tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. To bardzo korzystny wynik dla naszej reprezentacji. Fot. CJ GUNTHER, PAP/EPA
2016-06-16 19:47:07
Jest już oficjalny skład Polaków na mecz z Niemcami. Dziennik.pl przewidział go w 100 procentach.
2016-06-16 19:41:46
Na trybunach Stade de France nie zabraknie Natalii Siwiec. Cztery lata temu została wybrana Miss Euro 2012. AKPA
2016-06-16 19:33:00
Nasi kibice już wypełniają trybuny. "Gramy u siebie, Polacy gramy u siebie!".
2016-06-16 19:29:18
Kadrowicze Nawałki na płycie Stade de France.
2016-06-16 19:28:27
Biało-czerwoni już dotarli na stadion.
2016-06-16 19:18:20
O atmosferę na trybunach nie musimy się chyba martwić. Niemiecka policja uniemożliwiła wjazd do Francji dwunastu chuliganom z Niemiec i Polski, którzy jechali na mecz piłkarskich reprezentacji tych krajów w podparyskim Saint-Denis - poinformował rzecznik prasowy policji w Bexbach w kraju związkowym Saara. Fot. ABEDIN TAHERKENAREH, PAP/EPA
2016-06-16 19:08:06
Tymczasem mamy niespodziankę w drugim meczu naszej grupy. Irlandia Północna od 49. minuty prowadzi z Ukrainą 1:0. Fot. MAST IRHAM, PAP/EPA
2016-06-16 19:01:50
Dwie godziny do pierwszego gwizdka.
2016-06-16 19:01:00
Niemcy już są w drodze na Stade de France.
2016-06-16 19:00:08
Autokar czeka na Polaków.
2016-06-16 18:44:28
Sprzęt już czeka na niemieckich piłkarzy.
2016-06-16 17:53:05
Szatnia reprezentacji Niemiec.
2016-06-16 17:26:35
Do meczu już niecałe 4 godziny.
2016-06-16 17:19:13
Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel zażartował, że mecz Polska - Niemcy na mistrzostwach Europy we Francji "niezależnie od wyniku i tak wygrają Polacy". "Decydującą rolę odegrają albo Lewandowski, albo Podolski. Jak widać, bez Polaków nic nie może się odbyć. To piękne przesłanie na dzisiejszy wieczór. Myślę, że najbardziej sprawiedliwym wynikiem dzisiaj wieczorem byłby remis" - powiedział polityk niemieckiej SPD.Fot. GREGORFISCHER, PAP/EPA
2016-06-16 16:54:17
Były reprezentant naszego kraju, grający na co dzień w niemieckim TSG 1899 Hoffenheim, Eugen Polanski zapewnił, że w wieczornym meczu będzie kibicował kadrze Adama Nawałki. Shutterstock
2016-06-16 16:48:54
Ajax Amsterdam trzyma kciuki za Arka Milika.
2016-06-16 16:38:30
Paryż robi się biało-czerwony. W okolicach Stade de France gromadzi się coraz więcej polskich kibiców. Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP
2016-06-16 16:29:09
Taki proporczyk dostanie od Roberta Lewandowskiego kapitan reprezentacji Niemiec.
2016-06-16 16:04:49
Ostatni meldunek z hotelu.
2016-06-16 15:46:05
W Paryżu są też oczywiście polscy kibice. Dziś na trybunach ma się ich stawić około 30 tysięcy. Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP/EPA
2016-06-16 15:40:30
Niemiecki kibic Helmut, podróżujący za swoją drużyną na rowerze już jest w podparyskim St. Denis. Fot. Bartłomiej Zborowski, PAP/EPA
2016-06-16 15:34:20
Marcin Gortat wierzy w zwycięstwo reprezentacji Polski nad Niemcami w czwartkowym meczu o awans do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. "Będzie mocne 1:0 dla nas" - przewiduje koszykarz. Fot. KAMIL KRZACZYNSKI, Newspix
2016-06-16 15:17:16
Niemcy czują przed nami respekt. I dobrze!
2016-06-16 14:57:14
Mats Hummels zaprasza na dzisiej mecz. Ciekawe czy zagra?
2016-06-16 13:46:42
Tak Polacy szykowali się do meczu z Niemcami.
2016-06-16 13:33:33
A oto dlaczego Szczęsny dziś nie zagra. Polski bramkarz pokazał kontuzjowaną nogę. Golkiper do końca walczył, ale przegrał z czasem.

Walczymy!!! 💪🇵🇱 @physio_sport

Film zamieszczony przez użytkownika Wojciech Szczesny (@wojciechszczesny1)

2016-06-16 13:22:06
Od wczoraj wiadomo, że w naszej bramce nie stanie Wojciech Szczęsny. Adam Nawałka ogłosił to na konferencji prasowej. Selekcjoner nie podał, kto go zastąpi. Według dziennik.pl numerem "1" w meczu z Niemcami będzie Łukasz Fabiański. Oprócz niego w podstawowej "11" zobaczyć powinniśmy jeszcze: Łukasza Piszczka, Kamila Glika, Michała Pazdana, Artura Jędrzejczyka - Grzegorza Krychowiaka, Krzysztofa Mączyńskiego, Jakuba Błaszczykowskiego, Kamila Grosickiego - Arkadiusza Milika i Roberta Lewandowskiego. Fot. CHRISTIAN CHARISIUS, PAP/EPA
2016-06-16 13:12:40
Krychowiak został wybrany piłkarzem meczu Polska - Irlandia - Północna. Dziś te liczymy na jego dobrą grę.
2016-06-16 13:07:48
Prezydent Andrzej Duda mecz Polski z Niemcami obejrzy w ambasadzie RP w Berlinie. prezydent.pl
2016-06-16 13:05:28
Tym tunelem jedni i drudzy ruszą do boju.
2016-06-16 13:04:25
Jaka tu cisza, jaki tu spokój... Ale za kilka godzin będzie tu gorąco, jak w ulu.
2016-06-16 12:46:33
Tak to dziś będzie wyglądać. My na czerwono, Niemcy na biało-czarno. Nawet w telewizorach typu Beryl nie byłoby problemu z rozróżnieniem zespołów.
2016-06-16 12:44:08
Wyniki meczów piłkarskich mistrzostw Europy typuje też Osioł Zidane z wrocławskiego zoo. Ostatnio się pomylił, bo stawiał na Irlandię Północną. Tym razem przewiduje zwycięstwo Polaków. Oby teraz miał rację. Fot. Maciej Kulczyski, PAP
2016-06-16 12:39:24
Witamy i zaczynamy! Dziś wszyscy jesteśmy jedną drużyną. Trzymamy kciuki za naszych "Orłów". Polacy udział w Euro 2016 zaczęli jak nigdy. W pierwszym swoim meczu na turnieju we Francji biało-czerwoni pokonali Irlandię Północną 1:0. Wieczorem czeka ich dużo trudniejsze zadanie. Kadrowiczom Adama Nawałki przyjdzie się zmierzyć z mistrzami świata - Niemcami. Na początek zapytamy o Wasze typy.