Jeśli nadal będziecie prezentować tak znakomitą postawę, jak w meczu z Francją, zapiszecie się w sercach i pamięci narodu albańskiego - napisał szef rządu w liście do piłkarzy i włoskiego trenera reprezentacji Giovanniego De Biasiego.

Rama wyraził wdzięczność "za wspaniały sportowy wieczór" drużynie, która po raz pierwszy w historii występuje w ME.

Albańczycy długo grali z "Trójkolorowymi" jak równy z równym. Pierwszą bramkę stracili tuż po upływie 90. minuty gry, a drugą w szóstej minucie doliczonego przez sędziego czasu. W pierwszym meczu w Euro 2016 ulegli Szwajcarii 0:1, ale też byli chwaleni za swoją postawę.

W ostatnim spotkaniu grupy A - w niedzielę w Lyonie - z Rumunią muszą wygrać, by zachować szanse na awans do 1/8 finału.