Warszawska drużyna tylko na początku była równorzędnym rywalem dla holenderskiej ekipy. W pierwszych minutach legioniści stworzyli kilka akcji skrzydłami, ale po dośrodkowaniach piłki nie zdołali sięgnąć najpierw Maciej Rybus, a potem Michał Żyro. Właśnie ten drugi oddał pierwszy groźny strzał jaki padł ze strony gospodarzy, a miało to miejsce dopiero po 20 minutach gry.

>>>Zobacz gole z meczu Legia Warszawa - PSV Eindhoven

Z coraz mniej zdecydowanymi atakami legionistów bez problemów radzili sobie goście. W grze podopiecznych Macieja Skorży zabrakło zaangażowania i agresji jaką szkoleniowiec zapowiadał dzień wcześniej. Natomiast goście atakowali coraz groźniej.

W 32. minucie Jakub Wawrzyniak zaspał na lewej obronie, a Stanislav Manolev bez problemu wbiegł z tej strony w pole karne i próbował wyłożyć piłkę któremuś z lepiej ustawionych kolegów. Jednak Michał Żewłakow na tyle niefortunnie interweniował, że skierował piłkę do własnej bramki.

10 minut po przerwie po raz kolejny defensywa Legii dopuściła do groźnej sytuacji, a bramkarz Dusan Kuciak sfaulował Kevina Strootmana, który wychodził na czystą pozycję. Golkiper stołecznego zespołu został ukarany czerwoną kartką, a z rzutu karnego został pokonany jego zmiennik Wojciech Skaba.

Po stracie drugiej bramki losy spotkania były przesądzone. Grająca w osłabieniu Legia zupełnie nie potrafiła się przeciwstawić rywalom. Konsekwencją tego była trzecia bramka, która również padła po wyraźnym błędzie obrońców Legii, bo z kilku metrów Skabę pokonał Zakaria Labyad.

Stołeczny zespół zakończy fazę grupową na drugim miejscu, ponieważ po tym spotkaniu do środowego rywala ma już cztery punkty straty. W ostatniej kolejce (15 grudnia) Legia zagra na wyjeździe z Hapoelem Tel Awiw, a PSV podejmie Rapid Bukareszt.

Legia Warszawa - PSV Eindhoven 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Michał Żewłakow (32. samobójcza), 0:2 Dries Mertens (59. z karnego), 0:3 Zakaria Labyad (68.)

Żółte kartki - Legia: Artur Jędrzejczyk; PSV: Jetro Willems, Dries Mertens, Orlando Engelaar, Marcelo, Kevin Strootman.

Czerwona kartka: Dusan Kuciak z Legii (56. za faul w polu karnym).

Sędzia: Firat Aydinus (Turcja). Widzów: 28 786.

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Marcin Komorowski, Jakub Wawrzyniak - Michał Żyro (83. Michał Kucharczyk), Ivica Vrdoljak, Ariel Borysiuk, Mroslav Radovic, Maciej Rybus (71. Rafał Wolski) - Danijel Ljuboja (59. Wojciech Skaba).

PSV Eindhoven: Andreas Isaksson - Stanislav Manolev, Timothy Derijeck, Marcelo (77. Marcel Ritzmaier), Jetro Willems (66. Wilfred Bouma) - Zakaria Labyad, Orlando Engelaar, Kevin Strootman, Georginio Wijnaldum, Dries Mertens (71. Ola Toivonen)- Jeremain Lens.