Grecki zespół utrzymał korzystny wynik, mimo iż prawie godzinę grał w osłabieniu po czerwonej kartce, którą zobaczył Kostas Stafylidis. PAOK na pewno zagra w fazie pucharowej.

Trzeci w tabeli grupy A Tottenham, by nie zostać wyeliminowanym, w ostatniej kolejce musi wysoko pokonać Shamrock Rovers i liczyć, że Rubin Kazań przegra w Salonikach.

Wszystko jasne jest już w grupie B. Standard Liege pokonał Hannover 96 2:0, ale w 1/16 finału zagrają obie drużyny. Wszystko dlatego, że Worskla Połtawa i FC Kopenhaga podzieliły się punktami (1:1). Ostatnie dziesięć minut w niemieckim zespole zagrał Artur Sobiech.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział natomiast bramkarz Celticu Glasgow Łukasz Załuska. Jego drużyna na własnym stadionie uległa Atletico Madryt 0:1. Gościom zwycięstwo i przy okazji występy w fazie pucharowej zapewnił w 30. minucie Turek Arda Turan.

W grupie G awans wywalczył Metalist Charków, który rozbił Austrię Wiedeń 4:1. Po zwycięstwie 1:0 nad Birmingham City w kolejnej rundzie jest także Sporting Braga (grupa H).

Piąta kolejka fazy grupowej zostanie rozegrana w ciągu dwóch dni. Mająca tylko iluzoryczne szanse wyjścia z grupy K Wisła Kraków w czwartek zagra na wyjeździe z Odense BK. (PAP)