Obie drużyny z Manchesteru trafiły do Ligi Europejskiej po niepowodzeniach w fazie grupowej Champions League. W tych "rozgrywkach pocieszenia" miały kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa. Tymczasem w czwartek "Czerwone Diabły" poniosły drugą porażkę w starciu z drużyną baskijską, przegrywając w Bilbao 1:2. Zespół Aleksa Fergusona odpadł w kiepskim stylu.

Manchester City musiał odrabiać jednobramkową stratę z Lizbony, ale mecz na swoim stadionie rozpoczął fatalnie, przegrywając do przerwy 0:2. Przebudzenie nastąpiło po zmianie stron. Podopieczni Roberto Manciniego trzy razy posłali piłkę do siatki, ale czwartego gola, dającego awans, mimo wielu doskonałych sytuacji, nie potrafili strzelić.

W komplecie zakwalifikowały się do kolejnej rundy drużyny hiszpańskie - śladem Athletic Bilbao poszły Valencia i Atletico Madryt. Stawkę ćwierćfinalistów uzupełniły: Hannover 96, AZ Alkmaar, Metalist Charków i Schalke 04.

Hanowerczycy gładko pokonali pogromcę Wisły Kraków w poprzedniej rundzie - Standard Liege 4:0. W niemieckim zespole nie zagrał Artur Sobiech.

Valencia obroniła w Eindhoven przewagę z pierwszego spotkania (4:2), remisując z PSV 1:1. Holenderski zespół po raz pierwszy poprowadził Phillip Cocu, który w poniedziałek zastąpił Freda Ruttena.

Druga drużyna z Holandii - AZ Alkmaar wyszła obronną ręką ze sporych opresji na boisku w Udine. Grając w dziesiątkę przez prawie cały mecz (już w trzeciej minucie czerwoną kartkę dostał obrońca Nick Viergever), Holendrzy roztrwonili zaliczkę ze swojego stadionu (2:0) już po 15 minutach, ale w 31. minucie odpowiedzieli golem na wagę awansu, którego strzelił Erik Falkenburg.

Losowanie par ćwierćfinałowych i ewentualnych półfinałowych odbędzie się w piątek o godz. 13 w Nyonie.

Wyniki rewanżowych meczów 1/8 finału LE (gwiazdka przy drużynie, która wywalczyła awans):

*Hannover 96 - Standard Liege 3:0 (2:0), pierwszy mecz 2:2 PSV Eindhoven - *FC Valencia 1:1 (0:0), 2:4 Udinese Calcio - *AZ Alkmaar 2:1 (2:0), 0:2 *Athletic Bilbao - Manchester United 2:1 (1:0), 3:2 Olympiakos Pireus - *Metalist Charków 1:2 (1:0), 1:0 Manchester City - *Sporting Lizbona 3:2 (0:2), 0:1 *FC Schalke 04 - Twente Enschede 4:1 (1:1), 0:1 Besiktas Stambuł - *Atletico Madryt 0:3 (0:1), 1:3.