W finale, który został rozegrany na stadionie w Bukareszcie doszło do bratobójczego boju. Zmierzyły się w nim dwie hiszpańskie drużyny - Atletico Madryt i Athletic Bilbao.

Ten pojedynek zwycięsko zakończył się dla ekipy ze stolicy, która pokonała Basków 3:0. Autorem dwóch pierwszych goli był Radamel Falcao. Kolumbijczyk najpierw w 7. minucie otworzył wynik spatkania, a w 34. minucie podwyższył na 2:0. W 85. rywali dobił Brazylijczyk Diego.

>>>Atletico Madryt - Athletic Bilbao 3:0. Zobacz gole

Atletico, które triumfowało w tych rozgrywkach w 2010 roku, do finału dotarło po 11 zwycięstwach z rzędu w Lidze Europy. Ostatnią porażkę w tych rozgrywkach poniosło 20 października z Udinese 0:2 w fazie grupowej.

Z kolei bohater środowego finału Radamel Falcao został po raz drugi z rzędu królem strzelców tych rozgrywek. W obecnym sezonie zdobył 12 goli, a w poprzednim - jeszcze jako zawodnik FC Porto - 17.