Podczas oficjalnej konferencji przedmeczowej szkoleniowiec przyznał, że ubiegłotygodniowe spotkanie we Wrocławiu, w którym jego zespół zwyciężył 5:3, było bardzo ciekawe i widowiskowe. Szanujemy mistrzów Polski i musimy ostrożnie podejść do meczu. Chcemy wyeliminować nasze błędy z poprzedniego spotkania ze Śląskiem i ligowego meczu z Schalke 04 - powiedział Slomka.

W czwartkowym spotkaniu z powodu kontuzji w zespole Hannoveru 96 zabraknie dwóch obrońców - Brazylijczyka Felipe i Niemca Christiana Pandera. Cieszyć może natomiast to, że do kadry wracają pomocnik Konstantin Rausch oraz napastnik Mohammed Abdellaoue - dodał.

Trener zaznaczył, że w czwartkowym spotkaniu jego zawodnicy muszą szczególnie uważać na Sebastiana Milę. Wyróżniłbym także Sylwestra Matejuka i Mateusza Cetnarskiego, który zastępując w meczu ligowym Milę, zdobył dwie bramki - podkreślił Slomka.

Wrocławianie do Niemiec wyjechali autokarem w środę wczesnym rankiem. Na godz. 19.30 zaplanowano przedmeczową konferencję prasową, a 30 minut później odbędzie się oficjalny trening. Mecz rozpocznie się w czwartek o godz. 20.45.

W pierwszym spotkaniu mistrzowie Polski przegrali na własnym stadionie 3:5, choć jeszcze na 10 minut przed końcem meczu remisowali 3:3. Teraz, aby myśleć o awansie do fazy grupowej LE, muszą wygrać różnicą trzech bramek.