Piłkarze AS Monaco zremisowali z Tottenhamem Hotspur 1:1 w najciekawszym meczu grup G-L drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Drugie zwycięstwo odniosło Schalke 04, które wygrało z Asterasem Tripolis 4:0. Sześć punktów po dwóch meczach mają także Lokomotiw Moskwa i Partizan. Rosyjski zespół zwyciężył Skenderbeu Korcza 2:0, a drużyna z Belgradu wygrała z FC Augsburg 3:1.

Niespodziewanej porażki doznał Anderlecht, który przegrał na wyjeździe z Karabachem Agdam 0:1. Bez punktów pozostaje APOEL Nikozja, który uległ Sparcie Praga 0:2. W wyjściowej jedenastce w drużynie z Cypru wystąpił Mateusz Piątkowski (do 67. minuty).

Drugie zwycięstwo w grupie I odniosła Fiorentina, która pokonała Belenenses 4:0. Od 81. minuty w drużynie z Włoch grał reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski. W tej grupie Lech Poznań przegrał z FC Basel 0:2.

O godz. 21.05 rozpoczną się mecze grup A-F.