W Dortmundzie gospodarze kontrolowali przebieg spotkania od początku do końca. Bramki zdobyli niezawodny Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang (w 30. minucie) oraz dwie Marco Reus (61. i 70.). Łukasz Piszczek rozegrał cały mecz.

Broniąca trofeum Sevilla nie zdołała pokonać w Bazylei pogromcy Lecha Poznań w ubiegłorocznych eliminacjach Ligi Mistrzów. Goście od 87. minuty grali w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Francuza Stevena N'Zonziego. W kadrze zespołu z Hiszpanii na ten mecz zabrakło Krychowiaka, który wraca do formy po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją. We wtorek Polak odbył już pierwszy pełny trening z drużyną.

Sevilla, triumfator dwóch ostatnich edycji LE, marzy na pewno o tym, aby rozegrać w tym sezonie jeszcze jeden mecz w Parku Św. Jakuba. Bazylea będzie bowiem gospodarzem tegorocznego finału.

W innych spotkaniach Szachtar Donieck pokonał we Lwowie Anderlecht Bruksela 3:1, a ekipa Fenerbahce Stambuł wygrała u siebie z SC Braga 1:0.

W najciekawszych spotkaniach, które rozpoczną się o godzinie 21.05, Liverpool podejmie Manchester United, a Athletic Bilbao zmierzy się z Valencią. Z kolei Bayer Leverkusen, którego piłkarzem jest Sebastian Boenisch (Polaka nie ma w kadrze meczowej), zagra na wyjeździe z Villarreal.