Zagłębie musiało odrobić stratę jednego gola z pierwszego meczu i od początku zdecydowanie zaatakowało. Mogło się to jednak szybko zemścić, bo cofnięci na własną połowę goście w ósmej minucie wyprowadzili groźny kontratak i Bożidar Wasew w ostatniej chwili został zablokowany.

Lubinianie dłużej utrzymywali się przy piłce, ale mieli duże problemy z przedostaniem się w pole karne rywali. W pierwszym kwadransie udało im się to praktycznie tylko raz, ale Łukasz Janoszka z bliska trafił w poprzeczkę. Pięć minut później piłka wpadła już do siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jana Vlaski akcję zamknął skuteczną główką Lubomir Guldan i straty z Sofii zostały odrobione.

Po strzeleniu gola podopieczni trenera Piotra Stokowca zaczęli grać wolniej, a ponieważ Slavia nie kwapiła się do ataków, długimi momentami z boiska wiało nudą.

Po przerwie tempo ponownie wzrosło i na boisku zaczęło się robić ciekawie. Lubinianie częściej gościli w polu karnym rywali, ale angażując się większa liczbą piłkarzy w ofensywę, narażali się na kontrataki. Po jednym z nich Martin Polacek nie bez problemów sparował piłkę na rzut rożny. Kilka chwil wcześniej groźnie strzelał Arkadiusz Woźniak, ale obrońcy Slavii zdołali wybić piłkę zmierzającą w róg bramki.

Drugiego gola kibice zobaczyli w 64. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony piłka odbiła się od jednego z obrońców gości i szczęśliwie poleciała w kierunku Łukasza Piątka. Ten zdecydował się od razu na strzał i trafił pod poprzeczkę.

Dopiero w tym momencie goście zaczęli atakować większa liczbą piłkarzy i starali się grać pressingiem, ale nadal groźniejsze było Zagłębie. Awans do drugiej rundy lubinianie przypieczętowali w 81. minucie. Po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Macieja Dabrowskiego, a ten strzałem z bliska nie dał szans bramkarzowi Slavii.

Po stracie trzeciego gola Bułgarzy wyraźnie stracili już ochotę do gry i Zagłębie spokojnie kontrolowało wydarzenia na boisku.

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej lubinianie zmierzą się z Partizanem Belgrad. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane 14 lipca w Serbii.

KGHM Zagłębie Lubin – Slavia Sofia 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Lubomir Guldan (20-głową), 2:0 Łukasz Piątek (64), 3:0 Maciej Dąbrowski (81).
Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Aleksandar Todorovski; Slavia Sofia: Omar Abud, Nikita Siergiejew.
Sędzia: Jurij Możarowski (Ukraina).
Widzów: 5817.
Zagłębie Lubin: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra – Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki – Arkadiusz Woźniak, Jan Vlasko (61. Adrian Rakowski), Łukasz Janoszka (85. Jakub Tosik) – Krzysztof Piątek (77. Michal Papadopulos).
Slavia Sofia: Mario Kirew – Georgi Paszow, Stefan Wełkow, Nikita Siergiejew, Omar Abud – Bożidar Wasew, Emił Martinow (82. Kalojan Krastew), Borisław Bałdżijski, Janis Karabelow (46. Georgi Jomow), Iwajło Dimitrow (67. Martin Stankew) – Sierder Sierderow.