Polak na listę strzelców wpisał się w 65. minucie, doprowadzając do remisu. Gospodarze wygrywali już od 10., kiedy rzut karny wykorzystał Yunus Malli. Teodorczyk został zmieniony kwadrans przed końcem. To było jego drugie trafienie w tej edycji.

W tabeli sytuacja jest bardzo ciekawa. Anderlecht, Mainz i Saint-Etienne mają po pięć punktów. Francuski klub 1:0 pokonał u siebie FK Gabalę, której rezerwowym bramkarzem był Dawid Pietrzkiewicz. Azerowie z zerowym dorobkiem są na ostatniej pozycji.

W meczu Romy także rezerwowym był Wojciech Szczęsny. Stołeczny zespół na własnym stadionie zremisował z Austrią Wiedeń 3:3, choć jeszcze na dziesięć minut przed końcem meczu prowadził 3:1. W tabeli grupy E obie drużyny mają po pięć punktów. O dwa wyprzedzają Astrę Giurgiu, która na wyjeździe wygrała z Viktorią Pilzno 2:1.

Na miarę oczekiwań kibiców zagrał wreszcie Manchester United. "Czerwone Diabły" już do przerwy prowadziły z Fenerbahce 3:0 po dwóch golach Paula Pogby i jednym Anthony'ego Martiala. Chwilę po przerwie podwyższył Jesse Lingard, a w końcówce honorowe trafienie dla gości zanotował były piłkarz "ManU" Robin van Persie.

Angielski zespół z sześcioma punktami prowadzi w tabeli. Tyle samo ma Feyenoord, który u siebie 1:0 pokonał Zorię Ługańsk.

W grupie I pozycję lidera stracił FK Krasnodar. Zespół Artura Jędrzejczyka przegrał u siebie 0:1 z Schalke 04 Gelsenkirchen. Jedyną bramkę już w 10. minucie zdobył Jewhen Konoplanka. Polak rozegrał cały mecz. W drugim spotkaniu Red Bull Salzburg uległ u siebie OGC Nice również 0:1.

W tabeli Rosyjski zespół z sześcioma punktami jest drugi. Z dziewięcioma prowadzi Schalke, Nice ma trzy, a Austriacy zero.

Pierwsze zwycięstwo odniósł Inter. Podopieczni trenera Franka de Boera w Mediolanie pokonali Southampton 1:0. Bramkę zdobył Antonio Candreva w 67. minucie. Mimo sukcesu włoski klub zamyka tabelę. Prowadzi Sparta Praga, która na wyjeździe także 1:0 wygrała z Hapoelem Beer-Szewa.

W grupie J lideruje Fiorentina, której bramkarzem jest Bartłomiej Drągowski (poza kadrą). "Viola" pokonała na wyjeździe zamykający stawkę Slovan Liberec 3:1. W drugim meczu Karabach Agdam zwyciężył na własnym stadionie PAOK Saloniki 2:0. Obie drużyny mają teraz po cztery punkty, do lidera tracą trzy.

W grupie L bez zmian. Osmanlispor Łukasza Szukały (poza kadrą) zremisował u siebie z Villarreal 2:2, a 1:1 było w spotkaniu Steaua Bukareszt - FC Zurich. W tabeli prowadzą Hiszpanie z pięcioma punktami, a na kolejnych miejscach są Osmanlispor i FC Zurich z czterema oraz Rumunii z dwoma.

Po dwa najlepsze zespoły z 12 grup awansują do 1/16 finału. Stawkę uzupełni osiem drużyn, które zajmą trzecie pozycje w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Dalej obowiązywać będzie system pucharowy. Finał zaplanowano na 24 maja w Sztokholmie.