Legia grała z Ajaksem w tej samej fazie rozgrywek również na początku 2015 roku. Wtedy górą był zespół z Holandii, który wygrał oba spotkania (1:0, 3:0), a trzy gole strzelił Arkadiusz Milik, obecnie zawodnik Napoli. W czwartek Legia uzyskała korzystniejszy wynik po wyrównanej grze. Kwestia awansu rozstrzygnie się więc za tydzień w Amsterdamie.

Roma rozbiła na wyjeździe Villarreal aż 4:0. Bohaterem spotkania był Dżeko, uzyskując hat-trick w drugiej połowie. Bośniak z dorobkiem ośmiu goli wysunął się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców tegorocznej edycji LE. Wojciech Szczęsny był tym razem rezerwowym bramkarzem Romy.

Łukasz Teodorczyk wszedł na bosko w 80. minucie meczu Anderlechtu z Zenitem Sankt Petersburg. W końcówce wynik się nie zmienił i Anderlecht pojedzie na rewanż do Rosji z dwubramkową zaliczką (2:0).

Manchester United pewnie pokonał na Old Trafford Saint Etienne 3:0. Z hat-tricka, choć nieklasycznego, cieszył się Zlatan Ibrahimovic.

Trener Ernesto Valverde po raz 289. poprowadził Athletic Bilbao w oficjalnym meczu. Wyrównał w ten sposób klubowy rekord, który należał do Javiera Clemente, ale odczucia po spotkaniu z Apoelem Nikozja miał zapewne ambiwalentne. Jego podopieczni, grając przed własną publicznością, wygrali tylko 3:2. Jedną z bramek zdobył Aritz Aduriz, który z siedmioma trafieniami jest drugim najlepszym strzelcem LE.

W meczach zakończonych dwie godziny wcześniej najkorzystniejsze wyniki uzyskały FK Rostów, który wygrał u siebie ze Spartą Praga 4:0, oraz Olympique Lyon, pokonując na wyjeździe AZ Alkmaar 4:1. W składzie drużyny francuskiej całe spotkanie rozegrał Maciej Rybus, ale nie miał swojego udziału przy dwóch bramkach Alexandre'a Lacazette'a ani przy trafieniach Lucasa Tousarta i Jordana Ferriego. Toussart, mistrz Europy do lat 19 z ubiegłego roku, strzelił swojego pierwszego gola w profesjonalnej karierze.

W Pireusie rezerwowym tureckiego Osmanlisporu był Łukasz Szukała, a jego drużyna zremisowała bezbramkowo z Olympiakosem.

Nie udała się wyprawa do Gandawy Tottenhamu Hotspur. Londyńczycy przegrali z KAA Gent 0:1, mimo że do chwili utraty bramki wyraźnie przeważali. Po godzinie gry gospodarze wyprowadzili szybki kontratak, wykończony przez Francuza Jeremy'ego Perbeta. W sześciu ostatnich meczach europejskich pucharów w Belgii "Spurs" nie odnieśli ani jednego zwycięstwa.

Fiorentina pokonała na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 1:0 dzięki efektownemu strzałowi z rzutu wolnego Federico Bernardeschiego. Włoch sprawił sobie w ten sposób prezent na 23. urodziny.

Jedynym zespołem, który przystąpił do 1/16 finału z kompletem sześciu wygranych w fazie grupowej, był Szachtar Donieck. Ukraińcy podtrzymali dobrą passę, wygrywając w Vigo z Celtą 1:0. Bramkę zdobył w 27. minucie debiutujący w drużynie Szachtara Argentyńczyk Gustavo Blanco.