O losach rywalizacji Ajaksu z Legią rozstrzygnęła bramka Nicka Viergevera, zdobyta przez obrońcę wicemistrzów Holandii w 48. minucie. W pierwszej połowie gospodarze m.in. strzelili w słupek. Po przerwie Legia też miała swoje okazje, ale nie zdołała doprowadzić do wyrównania.

Wielkie emocje były w Sankt Petersburgu, gdzie Zenit grał z Anderlechtem. W belgijskim zespole z powodu kontuzji zabrakło Łukasza Teodorczyka. Rosjanie, którzy tydzień temu przegrali na wyjeździe 0:2, u siebie prowadzili już 3:0, jednak w 90. minucie stracili bramkę i w konsekwencji odpadli z dalszej rywalizacji.

Roma, z Wojciechem Szczęsnym na ławce rezerwowych, uległa u siebie hiszpańskiej drużynie Villarreal 0:1, ale wcześniej wygrała na wyjeździe aż 4:0.

Olympiakos Pireus, po remisie u siebie 0:0, pokonał na wyjeździe turecki Osmanlispor 3:0. W zespole gospodarzy rezerwowym był Łukasz Szukała.

Popis umiejętności zaprezentował Olympique Lyon. Francuski zespół, bez Macieja Rybusa w kadrze, cieszył się u siebie z wysokiego zwycięstwa nad AZ Alkmaar 7:1. W poprzednim tygodniu wygrał w Holandii 4:1, czyli w dwumeczu strzelił temu rywalowi aż 11 goli.

Do niespodzianki doszło we Włoszech. Fiorentina tydzień temu pokonała na wyjeździe Borussia Moenchengladbach 1:0, a w rewanżu prowadziła u siebie już 2:0. Niemiecki zespół potrafił jednak odwrócić losy rywalizacji - między 44. i 60. minutą strzelił cztery gole, z czego trzy Lars Stindl.

Niespodziewanie odpadły również m.in. Athletic Bilbao (0:2 w rewanżu z APOEL Nikozja) oraz Tottenham Hotspur. Angielski zespół, grając od 40. minuty w dziesiątkę (czerwoną kartkę za brutalny faul zobaczył Dele Alli), zremisował u siebie z KAA Gent 2:2. Wcześniej przegrał w Belgii 0:1.

W sumie do 1/8 finału awansowały aż trzy belgijskie drużyny - oprócz Anderlechtu i KKA Gent również KRC Genk, który wyeliminował rumuńską Astrę Giurgiu.

Najpóźniej zakończył się mecz w Charkowie, gdzie Szachtar Donieck uległ po dogrywce Celcie Vigo 0:2. W pierwszym spotkaniu ukraiński zespół wygrał na wyjeździe 1:0.

W środę awans wywalczyły Manchester United, Schalke 04 Gelsenkirchen i FK Krasnodar.

Losowanie par 1/8 finału zaplanowano na piątek w szwajcarskim Nyonie.