"Kolejorz" walczył ambitnie do ostatniej minuty z grającym w dziesiątkę FC Utrecht, ale ostatecznie tylko zremisował w Poznaniu 2:2 (1:1). W pierwszym meczu przed tygodniem gole nie padły, dlatego zespół z Holandii awansował dzięki bramkom zdobytym na wyjeździe.

Na listę strzelców w barwach gospodarzy wpisał się w czwartek dwukrotnie Christian Gytkjaer (26. i 90+3.), natomiast dla rywali trafili Gyrano Kerk (1.) i Sander Van De Streek (89.).

Z kolei Arka, która w pierwszym spotkaniu w Gdyni niespodziewanie pokonała duńską drużynę 3:2, nie zdołała utrzymać korzystnego wyniku sprzed tygodnia. W 59. minucie prowadzenie gdynianom dał wprawdzie Dawid Sołdecki, ale w 78. do własnej siatki trafił Tadeusz Socha, a gol Alexandra Soerlotha przesądzający o awansie FC Midtjylland padł w doliczonym czasie drugiej połowy.

W poprzedniej rundzie z rozgrywek odpadła Jagiellonia Białystok. W czwartej, ostatniej przed fazą grupową, zagra tylko Legia Warszawa, która w środę została wyeliminowana przez FK Astana w trzeciej rundzie eliminacji Champions League. Kolejnego rywala mistrz Polski pozna w piątek - tego dnia w Nyonie odbędzie się losowanie.

Niespodziewanie z rozgrywkami pożegnał się także klub Igora Lewczuka Girondins Bordeaux. Francuski zespół przegrał dwumecz z Videotonem (0:1 na wyjeździe i 2:1 u siebie). Polak grał od pierwszej do ostatniej minuty w obu spotkaniach.

Z kolei Kamil Wilczek rozegrał w czwartek 65 minut w barwach Broendby Kopenhaga, ale jego zespół przegrał z Hajdukiem Split 0:2 (przed tygodniem było 0:0) i również odpadł z rozgrywek.

W europejskich pucharach w tym sezonie zabraknie także PSV Eindhoven. Mistrz Holandii z 2016 roku został wyeliminowany przez NK Osijek po dwóch porażkach 0:1.

*PAOK Saloniki (Grecja) - Olimpik Donieck (Ukraina) 2:0 (2:0); 1:1
*Skanderbeu Korcza (Albania) - FK Mlada Boleslav (Czechy) 2:1 (0:1), karne 4-2; 1:2
*NK Domżale (Słowenia) - SC Freiburg (Niemcy) 2:0 (0:0); 0:1
*SC Braga (Portugalia) - AIK Sztokholm (Szwecja) 2:1 po dogrywce (0:1, 1:1); 1:1