Kazachowie, którzy wyeliminowali Legię z Ligi Mistrzów, tym wywalczyli w czwartek pierwszy punkt. W tabeli grupy A są na ostatnim miejscu, za Villarrealem, Slavią i Maccabi Tel Awiw.

>>>FK Astana - Slavia Praga 1:1. Zobacz gole

Sheriff natomiast zamknął mistrzom Polski drogę właśnie do fazy grupowej LE. Mołdawianie z dwoma punktami są w grupie F na trzeciej pozycji. Tyle samo ma druga Kopenhaga, a z czterema prowadzi Lokomotiw Moskwa. Rosjanie, bez kontuzjowanego Macieja Rybusa, wygrali u siebie ze Żlinem 3:0. Hat-trickiem w zaledwie 17 minut popisał się Manuel Fernandes.

Z 100. gola strzelonego dla Arsenalu cieszył się Oliver Giroud. Francuz w 49. minucie wykorzystał rzut karny, a ostatecznie londyńczycy w meczu grupy H pokonali na wyjeździe BATE Borysów 4:2. Dwie bramki dołożył Theo Walcott, a jedną Rob Holding. "Kanonierzy" z sześcioma punktami prowadzą w tabeli.

>>>BATE Borysów - Arsenal Londyn 2:4. Zobacz gole

Cztery ma Crvena Zvezda Belgrad, która na wyjeździe wygrała 1:0 z FC Koeln Pawła Olkowskiego. Polski piłkarz grał do 76. minuty i został ukarany żółtą kartką. Niemiecki klub bez punktu zamyka zestawienie.

Powody do zadowolenia mieli natomiast Tomasz Kędziora i Jacek Góralski. Pierwszy z wymienionych rozegrał cały mecz, a jego Dynamo Kijów wygrało na wyjeździe z Partizanem Belgrad 3:2, choć do przerwy przegrywało 0:2. Ukraińcy z kompletem punktów przewodzą grupie B.

Natomiast w grupie C Łudogorec Razgrad Góralskiego (grał od 79. minuty) wygrał u siebie z Hoffenheim 2:1. Bułgarzy z czterema punktami są drudzy i do lidera - Bragi tracą dwa punkty.

Znów zawiódł Everton. Klub z Liverpoolu tylko zremisował u siebie z Apollonem Limassol 2:2. Gospodarze nie zdołali utrzymać prowadzenia, choć od 86. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, po czerwonej kartce dla Valentina Roberge'a. Cypryjczykom punkt dwie minuty później zapewnił Hector Yuste.

Everton z jednym punktem jest ostatni w grupie E. Z czterema prowadzi Atalanta Bergamo, która na wyjeździe zremisowała z Olympique Lyon 1:1.

Finał LE odbędzie się 26 maja w Kijowie, a jego zwycięzca zapewni sobie udział w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.