Przed duńskim zespołem stało trudne zadanie, bo pierwszy mecz przegrał na wyjeździe z KRC Genk 2:5. W rewanżu Kamil Wilczek strzelił gola w 33. minucie, ale jego zespół przegrywał wówczas 0:2. To był jego trzeci gol w LE w tym sezonie. Polski napastnik zszedł z boiska w 79. minucie, a jego zespół przegrał 2:4. Od 69. minuty w zespole gości grał Jakub Piotrowski.

Z kolei F91 Dudelange pierwszy mecz wygrało u siebie 2:0. Wydawało się, że rumuński zespół będzie w stanie odrobić straty. Tymczasem po 78 minutach przegrywał przed własną publicznością 0:3. Gospodarze zdołali strzelić dwie bramki, ale to nie wystarczyła do awansu.

W decydującej fazie kwalifikacji LE nie było polskiego zespołu (odpadły też Górnik Zabrze, Jagiellonia Białystok i Lech Poznań), ale w fazie grupowej wystąpi kilku zawodników grających w zagranicznych klubach.

Bułgarski Łudogorec Razgrad, którego piłkarzami są Jacek Góralski i Jakub Świerczok, wygrał 4:0 z Torpedo Kutaisi (w pierwszym meczu było 1:0) i pewnie awansował do fazy grupowej. Góralski wszedł na boisko w 72. minucie, a Świerczok nie znalazł się w kadrze meczowej.

Natomiast azerski Karabach Agdam (Jakub Rzeźniczak był rezerwowym) odrobił straty (0:1) z pierwszej potyczki z Sheriffem Tyraspol i u siebie wygrał 3:0.

Igor Lewczuk rozegrał cały mecz, a jego Girondins Bordeaux po bezbramkowym remisie na wyjeździe pokonało na własnym stadionie KAA Gent 2:0 i awansowało do rozgrywek.

Po rzutach karnych z FC Kopenhaga odpadła Atalanta Bergamo, w której rezerwowym był Arkadiusz Reca. W pierwszym meczu i rewanżu w Danii był bezbramkowy remis. W karnych gospodarze wygrali 4:3.

W fazie grupowej LE wystąpi 48 drużyn podzielonych na 12 grup. W tym gronie znajdzie się 21 zwycięzców czwartej rundy, 17 drużyn z najsilniejszych lig, zwolnionych z eliminacji, a także 10 ekip, które nie zdołały awansować do Ligi Mistrzów.

Losowanie grup odbędzie się w piątek w Monako, o godz. 13.

Finał rozgrywek LE 29 maja w Baku.

Wyniki rewanżowych meczów czwartej rundy eliminacji Ligi Europejskiej (gwiazdka oznacza awans):
*FK Astana - APOEL Nikozja 1:0 (1:0, 2:1 w karnych; pierwszy mecz 0:1)
FK Ufa - *Glasgow Rangers 1:1 (1:1; 0:1)
*AEK Larnaka - AS Trencin 3:0 (2:0, 1:1)
*FC Kopenhaga - Atalanta Bergamo 0:0 (4:3 w karnych; 0:0)
*RB Lipsk - Zoria Ługańsk 3:2 (1:1; 0:0)
*Karabach Agdam - Sheriff Tyraspol 3:0 (2:0; 0:1)
CFR Cluj - *F91 Dudelange 2:3 (0:0; 0:2)
*Apollon Limassol - FC Basel 1:0 (0:0; 2:3)
FK Molde - *Zenit Sankt Petersburg 2:1 (0:1; 1:3)
*Łudogorec Razgrad - Torpedo Kutaisi 4:0 (2:0; 1:0)