Josep Guardiola (trener Barcelony): Dziesięciu piłkarzy było w Chelsea odpowiedzialnych za obronę i tylko jeden - Didier Drogba miał strzelać na bramkę. Trafił raz i to wystarczyło. Mecz rewanżowy będzie dla nas dużym wyzwaniem, ale akceptujemy taką sytuację i na pewno spróbujemy wygrać na Camp Nou. Musimy tworzyć jeszcze więcej sytuacji podbramkowych, skoro nie potrafiliśmy wykorzystać tych, co mieliśmy teraz. W takim spotkaniu trzeba się wykazać konsekwencją i inspiracją.

Roberto di Matteo (trener Chelsea): Zagraliśmy prawie perfekcyjnie. Przeciwko Barcelonie trzeba skupić się przede wszystkim na defensywie i tak też postąpiliśmy. To rywale konstruowali akcje i mieli znacznie większe posiadanie piłki, ale właśnie w takich meczach trzeba robić wszystko, by w odpowiednim momencie przerywać akcje i wykorzystywać swoje sytuacje. Na błędy nie ma miejsca. Moi piłkarze wykazali się niezwykłą determinacją i odważnie zagrali z jedną z najlepszych drużyn na świecie. Uważam, że nasze szanse na awans do finału są nie większe niż 50 procent.

John Terry (piłkarz Chelsea): Wykazaliśmy się w tym meczu cierpliwością. W ciągu pierwszych 15 minut nie dotknęliśmy chyba nawet piłki, ale konsekwetnie broniliśmy i czekaliśmy na możliwość podań do przodu, gdzie był Didier Drogba. On wykorzystał swoją okazję, gdy ta się nadarzyła.