Najpierw po faulu na Lewandowskim sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Na gola zamienił go Marco Reus. Na 2:0 podwyższył Jakub Błaszczykowski. Trzeciego gola dla niemieckiego zespołu strzelił Pierre-Emerick Aubameyang. Przy tej bramce asystował "Lewy". Wcześniej honorowe trafienie dla gości zaliczył Lorenzo Insignie.

>>>Borussia - Napoli 3:1. Zobacz gole

Robert Lewandowski grał do 89. minuty. Jakub Błaszczykowski zszedł w 69. minucie, a zastąpił go zdobywca ostatniej bramki dla Borussi. W 81. minucie na boisku pojawił się też Łukasz Piszczek.

W drugim meczu grupy F Arsenal Londyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonał u siebie Olympique Marsylia 2:0 (1:0), a obie bramki strzelił Jack Wilshere.

>>>Arsenal - Olympique 2:0. Zobacz gole

Arsenal utrzymał prowadzenie w tabeli, ale nie może być jeszcze pewny awansu. Londyński klub ma 12 punktów i o 3 wyprzedza Borussię oraz Napoli. Marsylia nie zdobyła jeszcze punktu. W ostatniej serii spotkań, 11 grudnia, Borussia gra w Marsylii, a Napoli podejmuje Arsenal.

Piłkarze Atletico Madryt, którzy już wcześniej zapewnili sobie awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów, zremisowali w St. Petersburgu z Zenitem 1:1. Niespodziewanie takim samym wynikiem zakończył się drugi mecz grupy G między FC Porto i Austrią Wiedeń.

>>>Zenit St. Petersburg - Atletico Madryt 1:1. Zobacz gole

>>>FC Porto - Austria Wiedeń 1:1. Zobacz gole

W tabeli prowadzi Atletico, które ma 13 punktów. Szansę na awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów zachował drugi w tabeli Zenit, który ma 6 punktów i FC Porto, które ma 5 punktów. W ostatnich meczach Austria gra z Zenitem, a Atletico podejmuje FC Porto.

Chelsea Londyn przegrała w Bazylei z miejscowym FC Basel 0:1 i nie może być jeszcze pewna awansu do kolejnej fazy rywalizacji. Jedynego gola strzelił Egipcjanin Mohamed Salah (87’). W drugim meczu tej grupy Steaua Bukareszt bezbramkowo zremisowała z Schalke.

FC Basel - Chelsea Londyn 1:0.

>>>Steaua Bukareszt - Schalke 04 Gelsenkirchen. Zobacz gole

W tabeli grupy E prowadzi Chelsea z dorobkiem 9 punktów; o punkt mniej ma FC Basel, a o kolejny gorsze jest Schalke. Steaua straciła szansę nawet na grę w Lidze Europejskiej.

W ostatnich meczach Schalke gra z klubem z Bazylei, a Chelsea podejmuje Steauę.

Piłkarze Ajaxu Amsterdam pokonali u siebie Barcelonę 2:1 i zachowali szansę na awans do 1/8 finału rozgrywek. Bramki dla gospodarzy strzelali Thulani Serero (9‘) i Danny Hoesen (42’). W 49. minucie jedynego gola dla gości zdobył z rzutu karnego Xavi Hernandez. Przez niemal całą II połowę Ajax grał w osłabieniu po tym, jak w 48. minucie czerwoną kartkę dostał Jöel Veltman.

W drugim meczu grupy H Celtic Glasgow przegrał u siebie z Milanem 0:3 po golach Kaki (13’), Cristiana Zapaty (49’) i Mario Balotellego (60‘).

>>>Celtic Glasgow - AC Milan 0:3 . Zobacz gole

Ajax Amsterdam - FC Barcelona 2:1

W tabeli grupy H prowadzi Barcelona, która już wcześniej zapewniła sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Kataloński klub ma 10 punktów i o 2 wyprzedza Milan oraz o 3 - Ajax. Celtic zamyka tabelę z dorobkiem 3 punktów. W ostatnich meczach Milan podejmuje Ajax, a Barcelona gra z zespołem z Glasgow.