Borussia, by zapewnić sobie awans musiała wygrać wyjazdowe spotkanie z Marsylią. Goście zaczęli fantastycznie. Już w 4. minucie gola dla nich strzelił Lewandowski. Gospodarze jednak bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. W 14. minucie było już 1:1. Choć trzeba zaznaczyć, że gol dla Olympique padł ze "spalonego".

Jeszcze w pierwszej połowie Dimitri Payet obejrzał w ciągu dwóch minut dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwoną. Grająca w przewadze Borussia miała sporą przewagę, ale długo nie potrafiła strzelić drugiego gola. Najlepszą okazję zmarnował "Lewy", który minął już golkipera, ale zamiast trafić do pustej bramki trafił w boczną siatkę.

Dopiero w 87. minucie wysiłki przyjezdnych przyniosły efekt. Do siatki piłkę posłał Kevin Grosskreutz. Ta bramka zdecydowała o zwycięstwie i awansie BVB.

Oprócz Lewandowskiego w składzie gości od pierwszej minuty grał Jakub Błaszczykowski, a w drugiej części spotkania na murawie pojawił się Łukasz Piszczek.

>>>Olympique - Borussia 1:2. Zobacz gole

W drugim meczu grupy F Arsenal Londyn z Wojciechem szczęsnym w bramce przegrał na wyjeździe z Napoli 0:2 - po golach Gonzalo Higuaina (73. minuta) i José Callejóna (90. minuta).

Po tych meczach Borussia Dortmund, Arsenal Londyn i Napoli miały na koncie po 12. punktów. Do 1/8 finału awansowały Borussia i Arsenal, które miały lepszy bilans od Napoli.

Lista wszystkich drużyn, które awansowały do 1/8 finału Ligi Mistrzów:

Manchester United, Bayer Leverkusen, Real Madryt, Galatasaray Stambuł, Paris Saint-Germain, Olympiakos Pireus, Bayern Monachium, Manchester City, Chelsea Londyn, Schalke 04 Gelsenkirchen, Borussia Dortmund, Arsenal Londyn, Atlético Madryt, FC Barcelona, Zenit St. Petersburg, AC Milan.

Drużyny, które zajęły trzecie miejsce w grupach (Szachtar Donieck, Juventus Turyn, Benfica Lizbona, Viktoria Pilzno, Napoli, Ajax Amsterdam, FC Basel, FC porto) zagrają w przyszłym roku w 1/16 finału Ligi Europy.

Losowanie par 1/8 finału Ligi Mistrzów i 1/16 finału Ligi Europy odbędzie się 16 grudnia w Nyonie