Najwięcej emocji w środowych spotkaniach towarzyszyło dwóm konfrontacjom w grupie A oraz rywalizacji w grupie C - tutaj kwestia awansu jeszcze nie była rozstrzygnięta.

Po środowych meczach stawkę uczestników 1/16 finału uzupełniły Manchester City oraz Schalke Gelsenkirchen. Pierwsi pokonali na wyjeździe AS Roma 2:0, drudzy zakończyli swój mecz wyjazdowy z NK Maribor wygraną 1:0.

Drużyny, które w swoich grupach zajęły trzecie miejsce, będą kontynuować grę w europejskich pucharach w Lidze Europy

W środowych meczach Ligi Mistrzów wystąpiło dwóch polskich piłkarzy. Robert Lewandowski mecz monachijskiego Bayernu z CSKA Moskwa rozpoczął na ławce, pojawił się na boisku po przerwie, wchodząc za Francka Ribery’ego.

Arkadiusz Milik znalazł się w wyjściowym składzie Ajaksu Amsterdam, który zmierzył się z APOEL Nikozja. Polski napastnik miał udział w trzech bramkach dla gospodarzy. Po faulu na nim w końcówce pierwszej został podyktowany rzut karny, który wykorzystał Lasse Schöne. Na początku drugiej części meczu Polak asystował przy drugim trafieniu duńskiego pomocnika. Milik sam wreszcie strzelił czwartego gola dla Ajaxu w 74. minucie, a w końcówce meczu został zmieniony.

Grupa A:
>>>Bayern Monachium - CSKA Moskwa 3:0 (1:0)
bramki: Thomas Müller (18, karny), Sebastian Rode (84), Mario Götze (90)
(Robert Lewandowski 45 minut w Bayernie)
>>>AS Roma - Manchester City 0:2 (0:0)
bramki: Samir Nasri (60), Pablo Zabaleta (86)
Tabela (pkt., bramki):
1. Bayern Monachium 15 17-4
2. Manchester City 8 9-8
3. AS Roma 5 8-14
4. CSKA Moskwa 5 6-14

Grupa B:
>>>Ajax Amsterdam - APOEL Nikozja 4:0 (1:0)
bramki: Lasse Schöne (45, karny; 50), Davy Klaasen (53), Arkadiusz Milik (76)
(Arkadiusz Milik 84 minuty w Ajaxie)
>>>FC Barcelona - Paris St. Germain 3:1 (2:1)
bramki: Lionel Messi (19), Neymar (42), Luis Suarez (77) - Zlatan Ibrahimović (15)
Tabela:
1. FC Barcelona 15 15-5
2. Paris St. Germain 13 10-7
3. Ajax Amsterdam 5 8-10
4. APOEL Nikozja 1 1-12

Grupa C:
>>>Chelsea Londyn - Sporting Lizbona 3:1 (2:0)
bramki: Cesc Fabregas (8, karny), Andre Schürrle (16), John Obi Mikel (56) - Jonathan Silva (50)
>>>NK Maribor - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0)

Grupa D:
>>>Athletic Bilbao - BATE Borysow 2:0 (0:0)
bramki: Mikel San Jose (47), Aritz Aduriz (88)
>>>FC Porto - Szachtar Donieck 1:1 (0:0)
bramki: Vincent Aboubakar (88) - Taras Stiepanienko (50)
Tabela:
1. FC Porto 14 16-4
2. Szachtar Donieck 9 15-4
3. Athletic Bilbao 7 5-6
4. BATE Borysow 3 2-24

Losowanie par 1/16 Ligi Mistrzów, oraz par 1/16 Ligi Europy odbędzie się w poniedziałek, 15 grudnia w Nyonie. W rozgrywkach Ligi Europy uczestniczy Legia Warszawa. Mistrzowie Polski w czwartek rozegrają swój ostatni mecz grupowy, w Warszawie zmierzą się z tureckim SK Trabzonspor, stawką tej konfrontacji jest pierwsze miejsce w grupie, dające rozstawienie przed poniedziałkowym losowaniem. Legii do zajęcia pierwszej pozycji w fazie grupowej wystarczy remis, w pierwszym meczu stołeczny zespół pokonał Turków na wyjeździe 1:0.