Obie bramki dla Barcelony zdobył Urugwajczyk Luiz Suarez (16. i 30. min.), a gola dla mistrzów Anglii strzelił Argentyńczyk Sergio Aguero (69. min.). W 74. minucie czerwoną kartką (po drugiej żółtej) ukarany został Francuz Gael Clichy i gospodarze kończyli mecz w dziesięciu. W doliczonym czasie rzutu karnego nie wykorzystał Argentyńczyk Lionel Messi.

>>>Manchester City - Barcelona 1:2. Zobacz gole

Juventus w Turynie pokonał Borussię Dortmund 2:1. Gole dla mistrzów Włoch strzelili Argentyńczyk Carlos Tevez (13. min.) i Alvaro Morata (43.min.). Bramkę dla wicemistrzów Niemiec zdobył Marco Reus (18. min.). W 32. minucie boisko opuścił Łukasz Piszczek. Obrońca reprezentacji Polski został sfaulowany przez Francuza Paula Pogbę, upadł na murawę, ale po interwencji służb medycznych nie był wstanie kontynuować gry. W 76. minucie na boisko wszedł Jakub Błaszczykowski.

>>>Juventus - Borussia 2:1. Zobacz gole

W środę w dwóch ostatnich meczach tej fazy rozgrywek Arsenal Londyn podejmie AS Monaco, a Bayer Leverkusen zagra z Atletico Madryt. Rewanże odbędą się 17 i 18 marca.

W zeszłym tygodniu Paris Saint-Germain zremisowało z Chelsea Londyn 1:1, Szachtar Donieck bezbramkowo zremisował z Bayernem Monachium, FC Basel zremisowała z FC Porto 1:1, a Schalke 04 Gelsenkirchen przegrało z Realem Madryt 0:2. Rewanże odbędą się 10 i 11 marca.