Piłkarzom Zenita St. Petersburg nie udało się zakończyć fazy grupowej Ligi Mistrzów z kompletem zwycięstw. Rosyjski klub, który już wcześniej zapewnił sobie udział w 1/8 finału, przegrał na wyjeździe ostatni mecz grupowy z KAA Gent 1:2. Dzięki tej wygranej ekipa z Gandawy jako drugi zespół z tej grupy wywalczyła awans. Dla Zenita była to pierwsza porażka.

Mecz w stolicy wschodniej Flandrii zaczął się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 18. minucie po strzale Laurenta Depoitre'a. W 65. minucie wyrównał Artiom Dziuba, a w 78. wynik spotkania ustalił Danijel Milicevic.

W drugim meczu tej grupy Olympique Lyon pokonał na wyjeździe Valencię 2:0 po golach Maxwela Corneta (37’) i Alexandre’a Lacazette (76’). Była to pierwsza wygrana francuskiego klubu w fazie grupowej. Valencia zagra w Lidze Europy.