Środowy mecz ułożył się świetnie dla paryżan, którzy w 16. minucie objęli prowadzenie. Duży udział przy golu miał Zlatan Ibrahimovic - po dokładnym podaniu Szweda wzdłuż bramki formalności dopełnił Adrien Rabiot.

Gospodarze nie zamierzali jednak się poddawać i w 27. minucie dopięli swego. Po szybkiej wymianie podań między Willianem i Diego Costą ten drugi popisał się precyzyjnym strzałem.

Decydujący głos należał jednak do gości. W 67. minucie Angel Di Maria dośrodkował z lewej strony na pole karne, gdzie Ibrahimovic mocnym strzałem z bliska nie dał szans bramkarzowi rywali. Paryżanie pewnie awansowali do ćwierćfinału.

Pozostałe rewanżowe mecze zaplanowano na 15-16 marca. W ostatnim z tych terminów odbędą się szlagiery - Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego podejmie Juventus (w Turynie było 2:2), a broniąca tytułu Barcelona, mająca zaliczkę 2:0, zagra u siebie z Arsenalem Londyn.

Ćwierćfinały odbędą się w terminach 5-6 oraz 12-13 kwietnia, półfinały - 26-27 kwietnia oraz 3-4 maja, a najważniejszą datą w tym sezonie będzie 28 maja, kiedy na San Siro w Mediolanie zostanie rozegrany finał.

>>>Chelsea Londyn - Paris St. Germain 1:2 (1:1). Zobacz gole
Bramki: dla Chelsea - Diego Costa (27); dla PSG - Adrien Rabiot (16), Zlatan Ibrahimovic (67)
Sędzia: Felix Brych (Niemcy).
Pierwszy mecz - 1:2; awans - Paris St. Germain.
Chelsea: Thibaut Courtois - Cesar Azpilicueta, Gary Cahill, Branislav Ivanovic, Kenedy - Pedro Rodriguez, Cesc Fabregas, Willian, John Obi Mikel, Eden Hazard (77-Oscar) - Costa (60-Bertrand Traore)
PSG: Kevin Trapp - Marquinhos, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Adrien Rabiot, Thiago Motta, Blaise Matuidi (87-Gregory van der Wiel) - Angel Di Maria (82-Edinson Cavani), Zlatan Ibrahimovic, Lucas Moura (77-Javier Pastore). (PAP)