Spotkanie w Monachium było jednym z najciekawszych w ostatnich sezonach Ligi Mistrzów. Osłabiony brakiem kilku kluczowych graczy Juventus (Claudio Marchisio, Paulo Dybala, Giorgio Chiellini), który u siebie zremisował 2:2, prowadził do przerwy 2:0. Bramki dla "Starej Damy" zdobyli Paul Pogba i Juan Cuadrado. W drugim przypadku imponującą asystę zaliczył Alvaro Morata, który popisał się rajdem przez pół boiska.

Prowadzenie gości mogło być jeszcze wyższe, ale sędzia nie uznał bramki Moraty po błędzie bramkarza Manuela Neuera (jak pokazały telewizyjne powtórki, nie było spalonego). Na dodatek tuż przed przerwą świetną okazję zmarnował Cuadrado.

W drugiej połowie mistrzowie Włoch bronili wyniku, a Bayern - grający bez przeziębionego Arjena Robbena - stawał się coraz groźniejszy. W 73. minucie dopiął swego. Po dokładnym dośrodkowaniu Douglasa Costy najwyżej do piłki wyskoczył Lewandowski i zaliczył swoje ósme trafienie w obecnej edycji LM.

Wynik 1:2 wciąż oznaczał odpadnięcie Bayernu, więc monachijczycy nie rezygnowali z kolejnych ataków. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry skopiowali swoją "bramkową" akcję. Zmienili się tylko wykonawcy. Tym razem podającym był Kingsley Coman, wypożyczony do Bayernu z... Juventusu, a do siatki trafił głową Thomas Mueller.

W dogrywce rozpędzeni monachijczycy strzelili dwa kolejne gole - Thiago Alcantara oraz Kingsley Coman.

>>>Bayern Monachium - Juventus Turyn 4:2 dogr. (2:2, 0:2). Zobacz gole
Bramki: dla Bayernu - Robert Lewandowski (73), Thomas Mueller (90), Thiago Alcantara (108), Kingsley Coman (110); dla Juventusu - Paul Pogba (5), Juan Cuadrado (28).
Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja).
Pierwszy mecz - 2:2; awans - Bayern.
Bayern: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Joshua Kimmich, Medhi Benatia (46. Juan Bernat), David Alaba - Douglas Costa, Arturo Vidal, Xabi Alonso (60. Kingsley Coman), Thomas Mueller, Frank Ribery (101. Thiago Alcantara) - Robert Lewandowski.
Juventus: Gianluigi Buffon - Stephan Lichtsteiner, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Patrice Evra - Juan Cuadrado (89. Roberto Pereyra), Sami Khedira (68. Stefano Sturaro), Hernanes, Paul Pogba, Alex Sandro - Alvaro Morata (72. Mario Mandzukic).