Strzeliliśmy cztery bramki włoskiej drużynie - wow! Jesteśmy wciąż tutaj, udało się. Gdyby minęła jeszcze minuta, odpadlibyśmy. Juventus to bardzo silny zespół, od początku graliśmy nerwowo - powiedział uradowany Guardiola po zakończeniu spotkania.

W pierwszym meczu w Turynie był remis 2:2, a w środowym rewanżu "Stara Dama" prowadziła 2:0 po 28 minutach. Gole strzelili Francuz Paul Pogba i Kolumbijczyk Juan Cuadrado. Jednak w 73. minucie stratę zmniejszył Robert Lewandowski, a w doliczonym czasie drugiej połowy wyrównał Thomas Mueller, doprowadzając do dogrywki. Później na listę strzelców wpisali się rezerwowi Hiszpan Thiago Alcantara (108. minuta) oraz Francuz Kingsley Coman (110.).

W przerwie mówiłem swoim piłkarzom, że nie wolno im dać sobie strzelić kolejnego gola, ale jeśli strzelimy go my, to wszystko może się stać, zwłaszcza z niemiecką mentalnością. Taki jest futbol - w jednej chwili grasz źle, a po chwili - znakomicie. W dogrywce liczył się już tylko jeden zespół - Bayern - powiedział Guardiola, który od przyszłego sezonu będzie prowadził Manchester City.

Zawodnicy, którzy weszli z ławki, wykonali niesamowitą pracę. To był niewiarygodny wieczór - skomentował kapitan Bawarczyków Philipp Lahm.

Dzięki temu Guardiola wciąż ma szansę zakończyć ostatni sezon w Monachium z potrójną koroną. Jest bliski wywalczenia mistrzostwa Niemiec, zagra w półfinale krajowego Pucharu oraz w ćwierćfinale Champions League.

Szkoleniowiec Juventusu Massimiliano Allegri żałował niewykorzystanych sytuacji.

Zmarnowaliśmy kilka szans na zdobycie trzeciej bramki. To przykre, ale i tak możemy stąd wyjechać z podniesionymi głowami - podkreślił.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w piątek.

Teraz możemy się zrelaksować i zobaczyć, co się wydarzy. Jestem przekonany, że żaden zespół nie chce trafić na Bayern Monachium - uważa bramkarz Manuel Neuer.

Do najlepszej ósemki Ligi Mistrzów awansowały też Barcelona, Real i Atletico Madryt, VfL Wolfsburg, Benfica Lizbona, Paris Saint Germain i Manchester City.

Nieważne, z kim zagramy kolejny mecz. Jeśli chcesz awansować do półfinału, musisz być gotowy wygrać z każdym - ocenił Guardiola.