Napoli pokonało na wyjeździe Dynamo Kijów 2:1. 22-letni napastnik grał do 82. minuty. 20 minut wcześniej na boisku we włoskiej drużynie pojawił się Piotr Zieliński. To była druga i trzecia bramka w LM w karierze Milika. Do siatki trafił w 36. i 45. minucie.

33 gole w tych prestiżowych rozgrywkach ma już na koncie Lewandowski. We wtorek wykorzystując rzut karny w 28. minucie otworzył wynik meczu z FK Rostów (5:0).

Tego dnia z polskich piłkarzy wystąpił jeszcze Grzegorz Krychowiak, który w barwach Paris Saint-Germain grał do 79. minuty w meczu z Arsenalem Londyn (1:1).

Na brak goli nie mogli narzekać kibice, którzy we wtorek wybrali się na stadion Camp Nou, gdzie Barcelona rozgromiła Celtic Glasgow aż 7:0. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Lionel Messi. Tym samym Argentyńczyk powiększył swój łączny dorobek strzelecki w tych rozgrywkach do 86 trafień. Rekordzistą jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt, który zdobył w Champions League 93 bramki. Dorobek będzie mógł powiększyć w środę, gdy "Królewscy" podejmą Sporting Lizbona w grupie F, w której występują także Legia Warszawa i Borussia Dortmund.