Francuski szkoleniowiec przyznał podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Madrycie, że choć polski zespół jest potencjalnie słabszą drużyną od gospodarzy, to wygrana "Królewskich" wcale nie jest przesądzona. Zastrzegł, że jego piłkarze powinni rozpocząć wtorkowy pojedynek mocno skoncentrowani i nastawieni na walkę.

Rezultat w meczu przeciwko Legii będzie uzależniony od naszego "wejścia" w spotkanie i tego, w jaki sposób będziemy wykonywać przedmeczowe założenia. Bramki są konsekwencją pracy i realizacji naszych ustaleń. Im wcześniej zaczniemy je wprowadzać w życie, tym szybciej należy się spodziewać goli - powiedział Francuz.

Szkoleniowiec Realu stwierdził, że jest daleki od lekceważenia drużyny z Warszawy. - Każdy może mieć swoje opinię na ten temat, ale jasne jest, że gramy w tych samych rozgrywkach i jeśli tak jest, to jesteśmy przynajmniej na tym samym poziomie. Dla mnie szanse w spotkaniu rozkładają się 50:50 i musimy bardzo dobrze zacząć ten mecz, utrudnić im sprawy od samego początku - powiedział Zidane cytowany przez realmadryt.pl.

Zidane umniejszył fakt, że rewanż w Warszawie będzie rozgrywany przy pustych trybunach z powodu kary nałożonej przez UEFA na Legię.

Zarówno w Madrycie, jak i Warszawie zagramy tak samo: bardzo intensywnie, bez oglądania się na otoczenie. Nie koncentrujemy się na warunkach zewnętrznych rozgrywanych przez nas spotkań - stwierdził trener "Królewskich".

Zidane ujawnił, że po sobotniej wygranej w lidze z Betisem Sewilla (6:1) atmosfera w zespole jest bardzo dobra. Przyznał, że cieszy się z dobrze wykonanej pracy przez jego podopiecznych w ostatnich dniach.

Do meczu przeciwko Legii przystępujemy skoncentrowani, bo wiemy, że nigdy nie ma łatwych spotkań. Mnie najbardziej cieszy to, że moi zawodnicy czują się dobrze, zarówno pod względem mentalnym, jak i fizycznym. Takie podejście usatysfakcjonowałoby każdego szkoleniowca - dodał.

44-letni Zinedine Zidane ze sztabem szkoleniowym Realu Madryt związany jest od 2013 r. Przez rok był asystentem Carlo Ancelottiego prowadzącego pierwszy zespół. Później, w latach 2014-2016, był trenerem rezerw Realu występujących w trzeciej lidze hiszpańskiej. W styczniu br. objął stanowisko szkoleniowca pierwszej ekipy po dymisji Rafaela Beniteza.

Przed rozpoczęciem kariery trenerskiej reprezentant Francji Zinedine Zidane grał na pozycji pomocnika w zespole "Królewskich". Reprezentował barwy Realu od 2001 do 2006 r. strzelając 37 bramek w 155 meczach.