Ronaldo w 14. minucie El Clasico zdobył bramkę, ale przy tej akcji, na skutek interwencji Gerarda Pique, ucierpiał. Dograł do końca pierwszej połowy, jednak w przerwie został zmieniony. Jak się okazało, doznał lekkiego skręcenia stawu skokowego.

Słynny piłkarz nie zagra w ligowych meczach z Sevillą w środę i z Celtą Vigo w sobotę, a nie wiadomo, czy wróci na mecz ostatniej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z Villarreal 19 maja.

To niewiarygodne, że Ronaldo jest w stanie chodzić po 48 godzinach. To pokazuje jego ambicję, ale nie jestem pewien, czy będzie mógł wystąpić przeciwko Villarreal - powiedział Zidane dziennikarzom.

Jak jednak dodał, na finał Portugalczyk wróci "na 150 procent", podobnie jak Isco i Dani Carvajal.

Real wyeliminował w półfinale LM Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego (2:1, 2:2), natomiast Liverpool okazał się lepszy w dwumeczu od Romy (5:2, 2:4).