Różnica w umiejętnościach piłkarzy obu drużyn była widoczna od początku, ale w pierwszej połowie - mimo sporej przewagi - Bawarczycy rzadko stwarzali groźne okazje. Po drugiej stronie jeszcze mniej pracy miał Manuel Neuer.

Losy meczu rozstrzygnęły się między 61. i 63. minutą. Najpierw mocnym strzałem z półobrotu gola dla Bayernu strzelił Hiszpan Javi Martinez, a wkrótce potem wynik ustalił Lewandowski.

Polak stał zupełnie niepilnowany tuż przed bramką, co dostrzegł biegnący z lewej strony Rafinha. Po podaniu Brazylijczyka Lewandowski trafił do pustej bramki z około dwóch-trzech metrów. W tym momencie emocje praktycznie się skończyły.

30-letni napastnik strzelił swojego 47. gola w tych rozgrywkach i zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji wszech czasów Ligi Mistrzów. We wtorek został zmieniony w 84. minucie.

Bayern z siedmioma punktami awansował na pierwsze miejsce w tabeli grupy E, ale mający obecnie cztery punkty Ajax podejmie wieczorem Benficę (3 pkt). AEK pozostał ostatni z zerowym dorobkiem.

W innym zakończonym już meczu Ligi Mistrzów piłkarze Young Boys Berno zremisowali u siebie w grupie H z Valencią 1:1. Gola dla gości strzelił w 26. minucie Belg Michy Batshuayi, wyrównał w 55. minucie z rzutu karnego doświadczony francuski napastnik Guillaume Hoarau.

"Nietoperze", czwarte w poprzednim sezonie hiszpańskiej ekstraklasy, w obecnym zawodzą. W dziewięciu meczach Primera Division i trzech Ligi Mistrzów zanotowały łącznie aż dziewięć remisów. W LM pozostają bez zwycięstwa - mają dwa punkty (Young Boys - jeden).