Peszko trafił do siatki rywali w 56. minucie, ustalając - jak się później okazało - wynik meczu. Przed przerwą dwie bramki dla zespołu z Kolonii zdobył urodzony w Polsce reprezentant Niemiec Lukas Podolski (7. i 8. gol w sezonie).

>>>Zobacz gola Sławomira Peszki

Były pomocnik Lecha Poznań rozegrał - podobnie jak Podolski - całe spotkanie, natomiast drugi z kadrowiczów Franciszka Smudy w FC Koeln Adam Matuszczyk pojawił się na boisku w 66. minucie.

Podopieczni norweskiego trenera Stale Solbakkena przerwali kiepską passę - wcześniej przegrali dwa spotkania z rzędu, m.in. 0:5 z Borussią Dortmund.

Tym razem zawodnicy z Dortmundu zremisowali w sobotę na wyjeździe z VfB Stuttgart 1:1, a wyrównującą bramkę zdobył obrońca reprezentacji Polski Łukasz Piszczek (drugi gol w tym sezonie). Oprócz niego w podstawowym składzie mistrzów Niemiec znalazł się również Robert Lewandowski. Z kolei Jakuba Błaszczykowskiego z powodu kontuzji pleców zabrakło w kadrze meczowej.

W innym sobotnim spotkaniu prowadzący w tabeli Bundesligi Bayern Monachium pokonał w derbach Bawarii FC Nuernberg 4:0. Dwie bramki zdobył Mario Gomez, a po jednym trafieniu dołożyli Bastian Schweinsteiger i Franck Ribery.