W meczu Auxerre z przedostatnim w tabeli Nice całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Dariusz Dudka, który w 58. minucie zobaczył żółtą kartkę. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kenijczyk Dennis Oliech i Izraelczyk Ben Sahar. Co ciekawe, przy golu Oliecha asystował Sahar, a przy trafieniu Sahara - Oliech.

Niedzielny wynik ma dla Auxerre duże znaczenie. W przypadku porażki drużyna Laurenta Fourniera zostałaby zepchnięta do strefy spadkowej, a teraz - dzięki wygranej - awansowała na 13. miejsce.

Niewielki udział w zwycięstwie Lille nad Dijon mieli reprezentanci Polski. Ireneusz Jeleń wszedł na boisko dopiero w 78. minucie, zmieniając strzelca jednego z goli, Belga Edena Hazarda. Z kolei Ludovic Obraniak cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Oprócz Hazarda do bramki Dijon trafił najskuteczniejszy piłkarz poprzedniego sezonu Ligue 1 - Senegalczyk Moussa Sow.

Piłkarze Lille pozostali na trzecim miejscu w tabeli (34 pkt), ale mają już tylko dwa punkty straty do prowadzącego Montpellier HSC. Lider w sobotę niespodziewanie przegrał na wyjeździe z walczącym o utrzymanie Valenciennes 0:1.