Środowy mecz 1/8 finału Pucharu Holandii Ajax Amsterdam - AZ Alkmaar został przerwany w 38. minucie przy stanie 1:0 dla gospodarzy. Trener gości - po wbiegnięciu na murawę jednego z kibiców - nakazał swoim piłkarzom wrócić do szatni.

W trakcie pierwszej połowy na murawę stadionu w Amsterdamie wbiegł 19-letni fan, który chwilę potem został kopnięty przez bramkarza drużyny AZ - Estebana. Za to zachowanie sędzia ukarał Kostarykanina czerwoną kartkę.

Wobec wydarzeń na boisku, trener Alkmaar (aktualnego lidera holenderskiej ekstraklasy) Gert Jan Verbeek polecił swoim zawodnikom, by opuścili boisko. Po chwili sędzia zakończył mecz.

"W szatni nasi piłkarze powiedzieli, że nie czuli się bezpiecznie na murawie" - przyznał dyrektor techniczny AZ Alkmaar Earnest Stewart.

Jak podkreślił inny z dyrektorów tego klubu Toon Gebrands, AZ zaakceptuje każdą decyzję podjętą przez komisję dyscyplinarną Holenderskiej Federacji Piłkarskiej (KNVB). Dodał jednak, że bezpieczeństwo piłkarzy tej drużyny było w środę zagrożone.

Jeden z działaczy Ajaksu Jeroep Slop poinformował natomiast, że policja aresztowała kibica, który wbiegł na murawę.