Pierwszą bramkę zdobyli jednak Kanonierzy, zdecydowani faworyci spotkania. Już w 8. minucie trafił Gervinho, a Szczęsny przez cały mecz miał niewiele pracy. Jego koledzy razili jednak nieskutecznością i nie potrafili wykorzystać nawet liczebnej przewagi. W 75. minucie czerwoną kartką ukarany został Serb Nenad Milijas.

Remis Arsenalu przed własną publicznością jest tym większą niespodzianką, że Wolverhampton na obcym stadionie przegrał sześć ostatnich spotkań.

Ekipa Arsene Wengera utrzymała piąte miejsce w tabeli, ale do prowadzącego Manchesteru City traci 12 punktów.

W poniedziałek remisy zanotowały także inne czołowe zespoły Premier League - Manchester City z West Bromwich Albion (0:0), Chelsea Londyn z Fulham (1:1) i Liverpool z Blackburn Rovers (1:1). Wysokie zwycięstwo odniósł natomiast wicelider Manchester United - 5:0 z Wigan Athletic.