Spotkanie na Old Trafford od początku układało się po myśli piłkarzy gości. W 51. minucie prowadzili już 2:0, a oba gole zdobył Nigeryjczyk Yakubu Aiyegbeni, który w obecnym sezonie ma na koncie 12 trafień.

Między 52. i 62. minutą podopieczni Fergusona odrobili straty dzięki świetnie spisującemu się ostatnio Bułgarowi Dymitarowi Berbatowowi. Ostatni cios zadali jednak piłkarze Rovers. W 80. minucie Grant Hanley wykorzystał błąd golkipera MU Davida De Gei i ustalił wynik.

To dopiera druga porażka w sezonie "Czerwonych diabłów" (45 pkt, pozycja wicelidera) i trzecie zwycięstwo Blackburn.

Po południu odbędą się pozostałe sobotnie mecze, m.in. Arsenalu (Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański) z Queens Park Rangers. W niedzielę lider Manchester City zagra na wyjeździe z Sunderlandem.