Do tej pory rekord należał do nieżyjącego już środkowego napastnika Cesara Rodrigueza. Zdobył on - po ostatnim sprostowaniu przez historyków Barcelony - 232 bramki. Messi już w 17. minucie wyrównał to osiągnięcie, kiedy popisał się płaskim strzałem z woleja.

>>>Barcelona - Granada 5:3. Zobacz gole

Dwa kolejne trafienia Argentyńczyk dołożył w drugiej połowie - po tym, gdy rywale wyrównali na 2:2 i Barcelona została zmuszona do większego wysiłku. Oprócz Messiego, bramki dla mistrzów Hiszpanii zdobyli Xavi i Tello, a dla rywali Diego Mainz i dwie Guilherme Siqueira (obie z rzutów karnych).

Gdy Argentyńczyk poprawił, a po chwili wyśrubował, rekord swojego klubu, na telebimie na Camp Nou pojawił się duży napis w języku katalońskim - "Enhorabona!" ("Gratulacje"). Do strzelenia 234 goli Messi potrzebował w sumie 314 meczów.

Po zwycięstwie nad Granadą druga w tabeli Barcelona traci do Realu Madryt pięć punktów, ale lider gra w środę z Villarrealem.