W 62. minucie było 1:0 dla Realu. Cristiano Ronaldo przeprowadził efektowną akcję z Mesutem Oezilem, dzięki czemu Portugalczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Diego Lopezem i nie zmarnował wyśmienitej okazji. Choć w dalszej części spotkania "Królewscy" mieli przewagę, gospodarze zdołali wyrównać. W 83. minucie Marcos Senna popisał się efektownym strzałem z rzutu wolnego.

>>>Villarreal - Real 1:1. Zobacz gole

Goście kończyli mecz w dziewiątkę. Chwilę po straconej bramce drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Sergio Ramos. Natomiast Mesut Oezil został odesłany do szatni za niesportowe zachowanie.

To trzeci remis Realu w tym sezonie, który z dorobkiem 72 punktów prowadzi w hiszpańskiej ekstraklasie. Jednak przewaga nad Barceloną stopniała już do sześciu punktów.