Katalończycy zdołali pokonać rywali, choć przez ponad pół godziny grali w dziesiątkę. W 57. minucie za zagranie ręką drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Thiago. Do tego czasu Barcelona prowadziła już 1:0. W 25. minucie Messi dośrodkował z rzutu wolnego, ale żaden z jego kolegów nie dotknął piłki i ta wpadła do siatki.

>>>Mallorca - Barcelona 0:2. Zobacz gole

Był to 55. gol Argentyńczyka w tym sezonie. W końcówce spotkania Messi trafił w słupek, a jego strzał dobił Gerard Pique. Zespół z Katalonii wygrał swoje spotkanie i czekał na potknięcie "Królewskich", którzy dwa poprzednie mecze zremisowali.

Jednak podopieczni Jose Mourinho rozgromili na własnym boisku Real Sociedad 5:1. Wynik spotkania już w szóstej minucie otworzył Gonzalo Higuain. Potem bramkarze gości pokonali Cristiano Ronaldo i Karim Benzema. Przed przerwą honorową bramkę dla swojego zespołu zdobył Xavier Prieto. Po zmianie stron po drugiej bramce w tym spotkaniu zdobyli Benzema i Ronaldo.

>>>Real Madryt - Real Sociedad 5:1. Zobacz gole

Dzięki dwóm golom Portugalczyk ma już na koncie łącznie 101 ligowych bramek. Zdobył je w 92 meczach hiszpańskiej ekstraklasy (najszybciej w historii). W klasyfikacji strzelców Primera Division w obecnym sezonie zrównał się z Messim. Obaj mają na koncie po 35 bramek.

Real z dorobkiem 75 punktów prowadzi w tabeli i nadal ma sześć punktów przewagi nad Barceloną.