W 69. minucie rzutu karnego podyktowanego za faul brazylijskiego bramkarza gości Julio Cesara na Andrei Lazzarim nie wykorzystał jednak Serb Adem Ljajic.

>>>Fiorentina - Inter 0:0. Zobacz wideo

Boruc miał kilka udanych interwencji, broniąc m.in. strzał Urugwajczyka Diego Forlana w piątej minucie i Diego Milito w 88.

Ekipa z Florencji, która przed dwoma tygodniami pokonała broniący tytułu AC Milan 1:0, a w poprzedniej kolejce bezbramkowo zremisowała z Palermo, zanotowała trzeci kolejny mecz bez porażki. Jest obecnie 15. w tabeli Serie A.

Broniący mistrzowskiego tytułu piłkarze AC Milan w 33. kolejce włoskiej ekstraklasy stracili punkty, remisując w niedzielę na własnym boisku z Bologną 1:1. Drużyna z Mediolanu nie wykorzystała tym samym szansy na objęcie prowadzenia w tabeli.

Milan uratował jeden punkt dopiero w ostatniej minucie regulaminowego czasu spotkania, gdy po raz 24. w tym sezonie trafił do bramki szwedzki napastnik Zlatan Ibrahimovic. Zespół grał już wtedy w osłabieniu, po czerwonej kartce (za drugą żółtą) dla Daniele Bonery w 82. minucie.

Gola dla Bologny, która jest obecnie 12. w tabeli, zdobył w pierwszej połowie Urugwajczyk Gaston Ramirez (26. minuta).

Milan nie wykorzystał szansy na objęcie prowadzenia w Serie A. Po 33. kolejkach ma w dorobku 68 punktów, tyle samo co lider Juventus Turyn, który ma jednak rozegrane o jedno spotkanie mniej. "Biała Dama" w niedzielę wieczorem podejmuje AS Romę.