Piłkarze Realu Madryt pokonali na własnym stadionie Sevillę 3:0 w meczu 36. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy i są o krok od wywalczenia mistrzostwa kraju. Świętować będą mogli już w niedzielę, jeśli wieczorem FC Barcelona przegra na wyjeździe z Rayo Vallecano. W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. Kilku dogodnych okazji nie wykorzystał napastnik gości Alvaro Negredo. Real aż takich problemów ze skutecznością nie miał. W 19. minucie prowadzenie dał mu Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

Emocje skończyły się jednak zaraz po przerwie. W odstępie zaledwie 240 sekund - w 48. i 52. minucie - dwie bramki dla gospodarzy zdobył Francuz Karim Benzema. W tabeli Real wyprzedza Barcelonę o 10 punktów. "Królewskim" do końca sezonu pozostały jeszcze trzy, a Katalończykom cztery mecze.