Do tej pory w 93-letniej historii klubu z Montpellier największymi sukcesami były dwa triumfy w Pucharze Francji (1929, 1990).

Przed ostatnią kolejką Ligue 1 piłkarze MHSC mieli trzy punkty przewagi nad uchodzącym przed sezonem za głównego kandydata do tytułu zespołem PSG.

>>>Auxerre - Montpellier 1:2. Zobacz gole

Mecz w Auxerre, które wystąpiło bez Dariusza Dudki, zaczął się po myśli pogodzonych już ze spadkiem gospodarzy, którzy w 20. minucie po strzale Olivera Kapo objęli prowadzenie. 12 minut później wyrównał Nigeryjczyk John Utaka.

Na początku drugiej połowy sędzia był zmuszony przerwać grę na kilkanaście minut, gdyż na boisko posypał się z trybun grad piłek tenisowych, pomidorów i ... papieru toaletowego. Tak kibice zespołu AJA protestowali przeciw słabej postawie piłkarzy w tym sezonie.

Podobna sytuacja miała miejsce kwadrans przed zakończeniem gry. Pseudokibice gospodarzy ponownie zarzucili boisko różnymi przedmiotami i sędzia przerwał wtedy spotkanie na kilkanaście minut. Na stadionie pojawiła się policja, która miała wyprowadzić fanów Auxerre, ale grę wznowiono zanim do tego doszło.

Chwilę później Utaka po raz drugi pokonał bramkarza gospodarzy i przesądził losy tytułu na korzyść drużyny, którą w latach 1990-92 prowadził Henryk Kasperczak, a przez cztery sezony (1990-94) jej barwy reprezentował Jacek Ziober.

Ekipa z Paryża wygrała na zakończenie sezonu w Lorient 2:1, po golach w drugiej połowie Argentyńczyka Javiera Pastore oraz urodzonego w Brazylii reprezentanta Włoch Thiago Motty.

Szóstym zwycięstwem z rzędu zakończyła sezon jedenastka Girondins Bordeaux. W niedzielę wygrała 3:2 na wyjeździe z AS St. Etienne. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Ludovic Obraniak. Podobnie jak Dudka, w poniedziałek ma on dołączyć do przygotowującej się w austriackim Lienz do mistrzostw Europy reprezentacji Polski.

Oprócz AJ Auxerre, do drugiej ligi spadły Dijon i Caen.