"Królewscy" objęli prowadzenie już w 10. minucie po tym jak Angel di Maria znalazł w polu karnym Gonzalo Higuaina, a ten wyprowadził stołeczny zespół na prowadzenie. Przed przerwą do wyrównania doprowadził Jonas, który przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykorzystał zderzenie Ikera Casillasa z Pepe.

>>>Real Madryt - Valencia 1:1. Zobacz gole

Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, ponieważ Valencia wcześniej dobrze prezentowała się na naszym boisku. Musimy wyciągnąć wnioski i pozytywnie patrzeć w przyszłość - powiedział Raul Albiol.

Z kolei Barcelona rozbiła na Nou Camp Real Sociedad 5:1. Tym samym efektownie wypadł ligowy debiut trenera Katalończyków Tito Vilanovy, który zastąpił Josepa Guardiolę. Po 16 minutach "Duma Katalonii" prowadziła już 3:1 po bramkach Carlesa Puyola i dwóch Lionela Messiego. Przed Argentyńczykiem do wyrównania doprowadził jednak Gonzalo Castro, ale to nie miało większego znaczenia dla przebiegu spotkania.

>>>Barcelona - Real Sociedad 5:1. Zobacz gole

Przed przerwą prowadzenie podwyższył Pedro, a wynik spotkania na 5:1 ustalił powracający po złamaniu nogi David Villa.

W innym niedzielnym spotkaniu Athletic Bilbao przegrał na własnym boisku z Betisem Sewilla 3:5.