W meczowej osiemnastce zabrakło trzeciego Polaka Łukasza Piszczka, który na treningu nabawił się kontuzji uda, co wykluczyło go z gry. Zamiast niego na murawie pojawił się Oliver Kirch.

>>>Borussia Dortmund - Werder Brema 2:1. Zobacz gole

Ekipa Juergena Kloppa na prowadzenie wyszła już w 11. minucie, kiedy gola po podaniu Błaszczykowskiego strzelił Marco Reus. Reprezentant Niemiec latem przeszedł z Borussii Moenchengladbach do zespołu z Dortmundu za 17,1 mln euro.

Była to jedyna okazja podbramkowa, którą udało się mistrzom Niemiec wypracować w pierwszej połowie. Mogli za to mówić o sporym szczęściu, bo Werder miał kilka okazji, a jeden strzał trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie goście już się tak nie mylili. Do wyrównania zespół z Bremy doprowadził w 75. minucie za sprawą gola nowego nabytku, Czecha Theodora Gebre Selassie.

Borussia nie pozostała dłużna. Klopp na murawę w 78. minucie wprowadził Mario Goetze. I to właśnie on trzy minuty później wykorzystał podanie Lewandowskiego i ustalił wynik spotkania na 2:1.

To był 29. kolejny mecz Borussii w Bundeslidze bez porażki.