Borussia dość ospale rozpoczęła spotkanie. W efekcie to goście pierwsi strzelili gola. Jednak odpowiedz piłkarzy BVB była piorunująca. W ciągu czterech minut zdobyli trzy bramki i na przerwę schodzili do szatni prowadząc 3:1. W drugiej części meczu gospodarze dołożyli kolejne dwa gole i mecz ostatecznie zakończył się pogromem rywali aż 5:1.

>>>Borussia - Freiburg 5:1. Zobacz gole

Autorem dwóch bramek i jednej asysty był Robert Lewandowski. Po tym spotkaniu 'Lewy' pewnie przewodzi klasyfikacji strzelców Bundesligi z 19. goli na koncie.

Lewandowski dzięki dzisiejszym trafieniom został pierwszym piłkarzem w historii Borussii Dortmund z golami w ośmiu kolejnych meczach. Dotychczasowy rekord należał do Friedhelma Konietzki, który w sezonie 1964/65 trafiał w siedmiu meczach z rzędu.

W wyjściowym składzie BVB oprócz Lewandowskiego zagrali również obrońca reprezentacji Polski Łukasz Piszczek i kapitan naszej kadry Jakub Błaszczykowski, który zaliczył asystę.