Wynik meczu rozstrzygnął się w samej końcówce spotkania. W 88. minucie wynik otworzył Duńczyk Nicklas Bendtner, a dwie minuty później sztukę powtórzył Theo Walcott.

Tuż za londyńczykami, w tabeli Premier League plasuje się Manchester City, który pokonał na wyjeździe Swansea 3:2. Gole dla podopiecznych Manuela Pellegriniego strzelali: Fernandinho, Yaya Touré i Aleksandar Kolarov. Dla Swansea dwukrotnie trafiał Wilfried Bony.

Trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do lidera zajmuje Chelsea Londyn. Ekipa José Mourinho wygrała na wyjeździe z Southampton 3:0, po golach Fernando Torresa, Williana i Oscara.

W najciekawszym spotkaniu 20. kolejki Premier League. Manchester United przegrał na własnym stadionie z Tottenhamem Hotspur 1:2. Po tym meczu drużyny zamieniły się miejscami w tabeli. "Koguty" awansowały na 6. pozycję i zepchnęły "Czerwony Diabły" na siódmą lokatę.