Gole dla "Kanonierów" strzelili Alex Oxlade-Chamberlain (16. minuta) i Lukas Podolski (48. minuta). Honorowe trafienie dla Liverpoolu zdobył w 60. minucie Steven Gerrard.
Piłkarze ze stolicy Anglii zrewanżowali się tym samym za ligową porażkę 1:5 z ubiegłego tygodnia.

>>>Arsenal - Liverpool 2:1. Zobacz gole

W innym niedzielnym meczu, drużyna Radosława Majewskiego - Nottingham Forest - przegrała na wyjeździe z Sheffield United 1:3 (1:0). Dwa gole w doliczonym czasie gry strzelił dla Sheffield Chris Porter. Majewski był na boisku przez całe spotkanie

Do ćwierćfinału awansował także Manchester City, który w sobotę wyeliminował Chelsea Londyn (2:0), oraz Sunderland, który pokonał 1:0 drużynę Artura Boruca - Southampton.

Wyniki wszystkich meczów
Sunderland - Southampton 1:0
Sheffield Wednesday - Charlton Athletic mecz przełożony na z powodu złego stanu boiska
Cardiff City - Wigan Athletic 1:2
Manchester City - Chelsea 2:0
Everton - Swansea City 3:1
Sheffield United - Nottingham Forest 3:1
Arsenal Londyn - FC Liverpool 2:1

Zespół Tomasza Kuszczaka Brighton & Hove Albion w poniedziałek zagra z Hull City.