Polak trafił w 10. minucie wyjazdowego meczu 2. kolejki Bundesligi przeciwko Schalke 04 Gelsenkirchen. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 (0:1), wyrównującą bramkę dla Schalke strzelił Benedikt Howedes w 62. minucie.

>>>Schalke - Bayern 1:1. Zobacz gole

W sobotnich meczach 2. kolejki grało jeszcze czterech polskich piłkarzy. Paweł Olkowski pojawił się na boisku w 73., a Adam Matuszczyk w 85. minucie, a ich FC Koeln pokonał na wyjeździe VFB Stuttgart 2:0 (2:0).

90 minut w barwach Bayeru Leverkusen rozegrał Sebastian Boenisch. "Aptekarze" wygrali z Herthą Berlin 4:2 (0:1), a reprezentant Polski zawinił przy jednej ze straconych bramek.

Również 90 minut spędził na boisku Eugen Polanski, a jego Hoffenheim zremisowało na wyjeździe 1:1 (1:0) z Werderem Brema. W piątek, cały mecz w Borussii Dortmund grał Łukasz Piszczek. Podopieczni Jurgena Kloppa w wyjazdowym spotkaniu pokonali FC Augsburg 3:2 (2:0).

W tabeli Bundesligi prowadzi Bayer Leverkusen z dorobkiem 6 punktów. Drugi jest beniaminek, Paderborn (4 pkt), a podium uzupełnia Hoffenheim, również mające 4 punkty. Obrońca tytułu, Bayern Monachium jest szósty - gracze Pepa Guardioli także zgromadzili 4 "oczka".